Otomobil

Çinli otomobil markası Türkiye'ye geliyor!

Otomobil markası Great Wall Motors, çok yakın zamanda Avrupa'daki rakiplerinin karşısına çıkıyor. İşte Ora Cat ve Wey Coffee!

Çinli otomobil markası Türkiye'ye geliyor!

Great Wall Motors'u (GWM) henüz duymamış olabilirisiniz. Adından da çıkarabileceğiniz gibi, bu otomobil markası Çin'den geliyor. GWM Çin’de yeni bir üretici değil. Otomobil üreticisi 1984'ten beri Çin’de var ve yakın zamana kadar sadece yurtiçinde satıldı. Şimdi marka tıpkı diğer Çinli otomobil markaları gibi Avrupa pazarını fethetmek istiyor.

Münih'teki IAA Otomobil Fuarında GWM, yan markaları Ora ve WEY isimli iki yeni elektrikli modelini tanıttı. Ora CAT ve WEY Coffee 01 yakın zamanda Avrupa'ya geliyor.

Ora CAT & WEY Coffee 01

Çin'in yanı sıra Rusya ve Hindistan da GWM için çok önemli pazarlar. Otomobil markası esas olarak yukarıda belirtilen ülkelerde daha büyük SUV ve pikap üretimi ile biliniyor. Şimdi sıra Avrupa pazarında.

Ora CAT Şehir İçin Tasarlandı!

Çinli otomobil markası Türkiye'ye geliyor! - Resim : 1

GWM, yan markası Ora ile gönüllerimizi fethetmek istiyor. Başlangıçta bunu elektrikli bir SUV ve elektrikli hatchback ile yapacak. İkincisi "CAT" adını taşıyor ve elektrikli SUV'a Coffee 01 adı verildi. Tuhaf isimler, ancak bu ismin kalıp kalmayacağı belli değil.

Öte yandan Ora CAT, 400 kilometre menzile sahip tamamen elektrikli bir hatchback olacak.

Ora CAT ilk elektrikli kompakt otomobil, Çin Seddi tarafından "fütüristik retro tasarımda" kentsel yaşam tarzı aracı olarak tanıtılıyor. Yuvarlak oranları ve farları ile model, VW Beetle'ın çok uzak olmayan bir akrabası gibi görünüyor. Üretici özellikle CAT'in akıllı sürüş özelliklerini vurguluyor.

WEY Coffee 01 Muhteşem SUV!

Çinli otomobil markası Türkiye'ye geliyor! - Resim : 2

Wey markasıyla açıkça farklı bir hedef grubu hedefleniyor. Bu model sadece premium SUV üretimine adanmış. WEY'in elektrikli SUV'u 150 kilometre menzile sahip olacak. Bu bir plug-in hibrid.

Her iki model de bu yıl bitmeden satışa çıkacak ve gelecek yılın başlarında Avrupa yollarında olacak. Bu yılın başlarında Avrupa'da V71 olarak duyurulan Wey Coffee 01, Wey markasının amiral gemisi olarak kabul ediliyor ve Ora Cat gibi zekasıyla etkilemesi bekleniyor.

Yorumlar
Sadettin Bozkulak
Daha kaliteli yapan satar Sonuçta vatandaş ödeyecek bedelini
Cevapla
Karadenizli
Buna Türkiye'nin izin vermemesi gerekiyor.Çünkü yerli otomobil çıkacak.İzin verilirse yerli otomobili daha gelişmeden popüler olmadan bitirir.Benden söylemesi
Cevapla
osbi
niye gelmesinmiş yerli otoyu ucuza yapsınlar sorun kalmaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.