Cumhurbaşkanı Erdoğan TOGG'u test etti!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG için geri sayım başladı. Paylaşılan videolar ve görseller ise beklentileri yükseltti. İşte detaylar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOGG'u test etti!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG için geri sayım resmi olarak başlamış durumda. Otomobili henüz yollarda görmedik ancak paylaşılan videolar ve görseller beklentileri daha fazla artırmış durumda.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Togg SUV ile gerçekleştirdiği sürüş deneyiminin videsosunu paylaştı. Twitter’dan paylaşılan “Bir Togg hatırası” başlıklı hemen aşağıda videoda, aracın sürüş performansına bir bakış elde etme şansımız oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOGG'u test etti!

Erdoğan TOGG için “Ülkemizin vizyon projelerinden Türkiye’nin otomobilini de adım adım hayata geçiriyoruz. 29 Ekim’de Togg’un fabrikasını açıyoruz. 2023’ün ilk çeyreğinde Togg’u vatanımızın yollarında görmeye başlayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

TOGG'un fiyatı konusunda ise belirsizlikler sürmeye devam ediyor diyebiliriz. Elektrikli araçlara gelecek olan ÖTV indirimi ile beklentiler artmış olsa da henüz bu konuda bir netlik söz konusu değil. TOGG CEO'su fiyatla ilgili olarak Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz" ifadelerini kullandı. Siz TOGG'un nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağını düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.