Otomobil

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobili kullandı

Dün resmi tanıtımı yapılan Türkiye'nin yerli otomobilinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan testinin videosu yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobili kullandı

Gebze'de yapılan özel bir etkinlikle tanıtılan Türkiye'nin yerli otomobili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından test edildi. Testin videosu ise Cumhurbaşkanı'nın kişisel Twitter hesabından paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobili kullandı

Test sırasında aracın iç tasarımı görülüyor. Ayrıca aracın hızının sıfır olduğu da ekranda görüntüleniyor. Aracın hızının sıfır olmasının muhtemel sebebi henüz gerekli bağlantıların yapılmamış olması olabilir.

İlk etapta SUV kategorisinde üretilecek olan Türkiye'nin yerli otomobili, kısa adı TOGG olan Türkiye'nin Yerli Otomobili Girişimi Grubu tarafından geliştiriliyor. 200 ve 400 beygir gücünde iki sürümü bulunacak yüzde 100 elektrikli yerli otomobilin menzili de sırasıyla 300 ve 500 km olacak.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın test ettiği Türkiye'nin yerli otomobili:

#TürkiyeninOtomobili'ni test ettik. 

Yorumlar
💠 GakkoCan 💠
Yerli otomobil gelirse Allah'ın izni ile ikinci el piyasasını yukseltenleri o zaman görecem.. Allah güç kuvvet versin devletimize.. Gakko olarak sonuna kadar milli ve yerli olan herseyin yanındayım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.