Otomobil

Cupra yeni elektrikli otomobilini duyurdu: Cupra Raval

Seat markasının önüne geçerek başlı başına bir marka haline gelen Cupra, yeni elektrikli otomobilini duyurdu.

Cupra yeni elektrikli otomobilini duyurdu: Cupra Raval

Sportif tasarıma sahip otomobilleri ile dikkatleri üzerine çeken Cupra, elektrikli otomobil pazarında da kendisini göstermeyi hedefliyor. Volkswagen çatısı altında üretim yapan marka, yeni uygun fiyatlı elektrikli modelini tanıttı. Aracın adı ise Cupra Raval olarak isimlendirildi. Dilerseniz hemen söz konusu aracın donanımsal detayları ve fiyatı hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşalım.

Cupra yeni elektrikli otomobilini duyurdu: Cupra Raval

Cupra Raval elektrikli motoruyla 230 beygir güç üretecek ve bu değer, otomobilin 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 7 saniye içerisinde çıkmasını sağlayacak. Pil tarafında ise 57 kWh kapasiteye sahip olan bir ünite otomobilde yer alacak ve bu batarya tam doluyken 440 km’ye kadar menzil mesafesi sunacak. Üretimi İspanya’da yapılacak olan Cupra Raval için iddialı ve rekabetçi diyebileceğimiz bir fiyatın belirlendiğini söylemekte fayda var.

Zira söz konusu otomobil, 25.000 Euro başlangıç fiyatından tüketiciler ile buluşacak ve bu da onun ilgi görme ihtimalini ciddi oranda yükseltiyor. 2025 yılında satışa çıkacak olan modelin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği ise şimdilik belirsiz. Ancak Cupra’nın Türkiye operasyonlarına verdiği önemi düşünecek olursak modelin ülkemize geleceği konusunda biraz daha umutlu konuşabiliriz. Elbette Cupra Raval Türkiye fiyatı için şimdiden bir tahmin yapmak zor olacaktır. Çünkü modelin ülkemize geleceği dönemde döviz kuru ve vergilerin durumu, otomobilin fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.