Otomobil

Düzenleme sonrası otomobil fiyatları düştü! Şimdi stokçular düşünsün!

Ticaret Bakanlığı tarafından otomobil piyasasındaki fiyatları düşürmek için hayata geçirilen uygulama, meyvelerini vermeye başladı.

Düzenleme sonrası otomobil fiyatları düştü! Şimdi stokçular düşünsün!

Sıfır araçların satın alındıktan 6 ay geçmeden veya 6.000 km yapmadan satılamayacağı kararı, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. Her ne kadar bu karar sektörde yer alan galericiler ve bayiler tarafından tepki toplasa da amacına ulaşmaya başlamış gibi duruyor. İlanlarda araç fiyatlarının gerilediği net bir şekilde göze çarparken, çip krizine sığınarak ellerinde araç olmadığını söyleyen bayilerin de bu araçları meydana çıkardığı ifade ediliyor.

 Düzenleme sonrası otomobil fiyatları düştü! Şimdi stokçular düşünsün!

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki otomobil fiyatları son dönemlerde hiç olmadığı kadar yükseldi. Bu sorunun çözümü için kolları sıvayan hükümet kanadı ise formülü geçtiğimiz günlerde açıkladı. Buna göre artık sıfır araç satın alan galericiler, bu otomobili 6 ay geçmeden satamayacaklar. 6 ay şartını beklemek istemeyenler ise arabanın 6.000 km’ye gelmesini sağlamak zorunda kalacak.

Bu karar sonrasında fiyatların aşağı indiği net bir şekilde görülürken, bayilerin de artık araç satmakta daha istekli olduğu ifade ediliyor. Bir otomobil için 5-6 ay sonrasına tarih veren bayiler, artık hemen teslim hizmetini devreye sokmaya hazırlanıyor. Her ne kadar galericiler isyan etmiş olsa da, nihai tüketicinin bu karardan memnun olduğu bildirilen haberler arasında diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.