Otomobil

Egea’dan bile ucuz! Tamamen Elektrikli MG 4 EV tanıtıldı!

MG markasının tamamen elektrikli olan MG 4 EV isimli otomobili tanıtıldı. Gelin özellikleri kadar fiyatıyla da iddialı olması beklenen bu aracı yakından tanıyalım.

Egea’dan bile ucuz! Tamamen Elektrikli MG 4 EV tanıtıldı!

Bildiğiniz gibi son dönemlerde kur kaynaklı baskılar sebebiyle ülkemizdeki sıfır otomobil fiyatları bir hayli yükseldi. Ancak elektrikli otomobil tarafında yaşanan gelişmeler yine de iştahımızı kabartıyor diyebiliriz. Bu konuda yaşanan son gelişmelerden birisi ise MG 4 EV isimli yeni bir elektrikli arabanın tanıtılması oldu. Şimdi gelin hep birlikte bu arabayı yakından inceleyelim ve ülkemize gelmesi halindeki olası fiyat tahminlerinden bahsedelim.

Egea’dan bile ucuz! Tamamen Elektrikli MG 4 EV tanıtıldı!

Hatchback olmasına rağmen iç tarafta oldukça geniş hatlara sahip olan MG 4 EV, demin de ifade ettiğimiz gibi tamamen elektrikli. 51 Kw ve 64 Kw olmak üzere iki farklı batarya seçeneği ile satışa çıkacak olan aracın menzil kapasitesi de oldukça tatmin edici. Zira gelen bilgilere göre MG 4 EV, 51 Kw’lık versiyonunda 350 km, 64 Kw’lık versiyonunda ise 450 km menzil sunabiliyor.

Aracın kaç beygir güç ürettiği de merak edilen noktaların başında geliyordu. Lansmanda bu konuya da açıklık getirildi ve otomobilin yine batarya seçeneklerine göre 170 ve 201 bg olmak üzere iki farklı güce sahip olacağı ifade edildi. Bu yılın sonunda Avrupa’da satışa çıkacak olan MG 4 EV, Türkiye’ye ise 2023 yılının ortalarına doğru gelebilir. 20 bin dolarlık başlangıç fiyatına sahip olması beklenen aracın yüzde 10 ÖTV ile ülkemize geleceğini düşünecek olursak Egea’dan bile ucuz olabileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Mehmet Gençay
Bu ülkede aylık maaşı 7500 TL olan bir kişi elektrikli otomobili öbür dünyada mı alacak yazarsanız memnun oluruz
Cevapla
Hamdibaba
Turkiyey ilk etapta 50 adet Citroen ami geldi 200 bin TL yanlışım yoksa lakin yok sattı oyuzden bu araç egeadan ucuz olmaz olurda oldurmazlar
Cevapla
Alaattin
Bize yedirirlermi hayal görmeyin
Cevapla
Mustafa Yıldırım
Ufak Tufan hep yalan haber yapıyorsun. Bir tane adam akıllı bir haberin çıkmadı yahu... Tıklanmak için küfür yeme bence .!
Cevapla
Kobra
Egea ucuzmu? En boş paketi 300 bini geçti.en dolusu 700 binlere yaklaştı
Cevapla
Tolga
Sen olayı yanlış anladın iyi oku.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.