Otomobil

Elektrikli kargo bisikleti EAV Project 1

Elektrik destekli araç firması EAV, kargo işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla ürettiği yeni elektrikli kargo bisikleti Project 1‘i duyurdu.

Elektrikli kargo bisikleti EAV Project 1

EAV firması tarafından üretilen elektrikli kargo bisikleti Project 1 için şehir içinde kargo teslim sürecini olumlu etkileyeceği düşünülüyor.

Elektrikli kargo bisikleti EAV Project 1

Sürücülere pratik ve kolay kullanım sağlayacağı düşünülen elektrikli kargo bisikleti Project 1, şehir içi kargo dağıtım sürecinde büyük değişiklikler yaratması bekleniyor. Şehir içinde teslimat için kullanılan benzinli ve mazotlu araçlar, üretilen bu yeni elektrikli kargo bisikletinin kullanımının artmasıyla yavaş yavaş tarih olabilir. Bu aracın kullanılmasıyla birlikte özellikle şehirlerde yaşanan hava kirliliğinin yok olmasına bir ölçüde katkı sağlanacağı düşünülüyor. Üretilen bu yeni elektrikli kargo bisikletinin üretilme düşüncelerinden biride yaşanılabilir kentler hayalini gerçekleştirme düşüncesine hizmet etmesi.

Elektrikli kargo bisikleti EAV Project 1 - Resim : 1

New Territory ve EAV firması tarafından ortaklaşa tasarlanan elektrikli kargo bisikleti Project 1 için ilk siparişleri uluslararası parsel teslim hizmeti DPDgroup UK verdi. EAV firması ürettiği bu yeni elektrikli kargo bisikletinin kullanımını yaygınlaştırarak şehirlerdeki hava kirliliğinin azaltılmasına katkı sağlamak istiyor.

Elektrikli kargo bisikleti EAV Project 1 - Resim : 2

Özellikle kullanım açısından sürücülere büyük kolaylık sağlayacağı düşünülen yeni elektrikli kargo bisikletinin kullanımı oldukça basit. Bisiklet dört tekerlekli bir yapıda karşımıza çıkıyor. 20mph hıza ulaşabilen elektrikli bisiklette sürücüye yardımcı olacak ve zor durumlarda devreye girecek bir elektrikli motorda bulunmakta.

Project 1 uyumlu tasarımıyla şaşırtıyor

Bir bisiklet yoluna rahatlıkla sığabilen ve 150 kg taşıma kapasitesine sahip olan elektrikli kargo bisikleti şarj konusunda tüm şarj istasyonlarıyla uyumlu olmasıyla dikkat çekiyor. Tasarım ve teknik özellikleri konusunda detaylı düşünülerek üretilen bisikletin bataryaları şarj etme ve değiştirme için çıkarılabiliyor. Şehirlerde kargo dağıtımlarını gerçekleştirmek için kullanılan araçların neden olduğu çevre kirliliğini azaltmak düşüncesinden yola çıkarak üretilen bu yeni eletrikli kargo bisikletinin yakın zamanda birçok ülkede kullanılmaya başlanması bekleniyor.

 

Yorumlar
Yasin
Süper bir sistem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.