Renault grubundan elektrikli araç yağmuru

Renault grubu bünyesinde yer alan Renault ve Dacia markalarının hibrit ve yüzde 100 elektrikli otomobilleri geliyor.

Renault grubundan elektrikli araç yağmuru

Renault Grubu, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptal edilmesinin ardından 2 ve 3 Mart tarihlerinde Renault, Dacia ve Alpine markalarına ait yenilikleri Mart ayında açıklama kararı aldı.

Renault grubundan elektrikli araç yağmuru

Marka, yarının mobilitesine dair marka vizyonunu simgeleyen elektrikli konsept modeli MORPHOZ’un dijital ilk gösterimini 2 Mart 2020’de saat 11.00’de gerçekleştiriyor.

Renault ürün gamının elektrifikasyonu, E-TECH adı verilen hibrid ve şarj edilebilir hibrit yenilikçi üç modeli ile hız kazanıyor: Ayrıntıları 2 Mart 2020’de saat 11.30’da açıklanacak Yeni Clio, Yeni Captur ve Yeni Megane Estate (SW).

Dacia'dan yüzde 100 elektrikli otomobil

Marka, pazarın en ulaşılabilir yüzde 100 elektrikli otomobilinin dijital ilk gösterimini 3 Mart 2020’de saat 10.15’te yapacağını duyurdu.  Alpine markasına ait bilgiler, markanın Youtube kanalından 3 Mart 2020’de saat 13.30’da paylaşılıyor.

Hibrid otomobil ne demek?

Hibrid otomobil üzerinde biri elektrikli diğeri benzinli iki motor bulunan araçlara verilen isim. Araçta bulunan elektrik motoru yakıt tüketiminin düşürülmesine katkıda bulunuyor. Hibrid motorlu araçlarda elektrik motorunu ayrıca şarj etmeye gerek yoktur. Plugin Hibrid adı verilen türde ise elektrik motorunu harici bir şarj istasyonunda şarj etmek gerekir.  

Geçtiğimiz günlerde katıldığımız Yeni Clio lansmanında bu aracın hibrid sürümünün Türkiye pazarında da satışa sunulacağı açıklanmıştı. Duyurulacak diğer modellerin Türkiye pazarında satılıp satılmayacağı ise şimdilik belli değil.