Otomobil

Elektrikli otomobil sahiplerine kötü haber: Eşarj da fiyatlarına zam yaptı

Elektrik ve doğalgaza gelen zamlar sonrasında zam furyasının ilk başladığı yer tabi ki elektrikli şarj istasyonları oldu.

Elektrikli otomobil sahiplerine kötü haber: Eşarj da fiyatlarına zam yaptı

Elektrik ve doğalgaz, vatandaşlar için hayati önem taşıyan iki unsur. Bu ürünlerin fiyatlarında yapılacak bir indirim, tüm ülke genelinde büyük memnuniyet yaratırken, yapılan zamlar ise aynı derecede hoşnutsuzlukla karşılanıyor. Ancak ne var ki son zamanlarda bahsettiğimiz türden bir memnuniyetin yaşandığı pek görülmüş şey değil. Tıpkı en son 1 Eylül’den itibaren geçerli olacağı açıklanan haberde olduğu gibi, daha çok zam haberlerini almaya devam ediyoruz.

Tabi ki sanayiden tarıma her alanı etkileyen ve kısa bir zaman dilimi içerisinden iğneden ipliğe her şeyin fiyatının artmasını sağlayan bu zamların en hızlı dolaşıma girdiği yer ise elektrikli otomobillerin şarj istasyonları oluyor.

Elektrikli otomobil sahiplerine kötü haber: Eşarj’da fiyatlarına zam yaptı

Elektrik zammının uygulamaya koyulduğunun günün ertesinde ilk fiyat güncellemesi haberi Zorlu Enerji bünyesindeki ZES’den gelirken, şimdi de Eşarj firması elektrik tariflerinde değişikliğe gittiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dün gece 3’den itibaren geçerli olacak fiyat tarifesi sonrası, 22kW’a kadar olan tüm AC soketler için kWh başına 50 kuruş, 60kW’a kadar olan tüm DC soketlerde 1,20-TL ve diğer tüm soketlerde ise yine 1,20-TL zam yapıldı. Son zamların ardından 22kW için kWh başına fiyat 6,50-TL olurken, 60kW soketlerde 7,70-TL, diğer soketlerde ise 8,20-TL olarak belirlendi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.