Otomobil

Elektrikli otomobiller ne kadar şarj edilebilir?

Şarj sorunu, akıllı telefonları, bilgisayarları ve elbette elektrikli arabaları kapsayan şarj edilebilir bir pile dayanan tüm cihazlarda sabittir. Peki ne kadar şarj?

Elektrikli otomobiller ne kadar şarj edilebilir?

Herhangi bir pilin uzun yıllar boyunca sağlıklı kalmasını sağlamak için şarj seviyesini yüzde 40 ila 80 arasında tutmak faydalıdır ve her zaman iyi bir fikirdir.

Bununla birlikte, akıllı telefonlar dünyasında cihazınızı herhangi bir şarj cihazına bağlayabilir ve 5 dakikadan daha kısa bir sürede yüzde 30'luk bir artış elde edebilirsiniz. Peki elektrikli otomobil dünyasında da böyle midir?

Sorulması gereken soru şu; Elektrikli otomobili yüzde 80'e kadar mı şarj edeceksiniz, yoksa bu fikri unutup her zaman yüzde 100'e kadar mı şarj edeceksiniz?

Elektrikli otomobiller yüzde 100'e kadar şarj edilebilir mi?

Elektrikli otomobiller ne kadar şarj edilebilir? - Resim : 1

Bu gerçekten internette en sık gördüğümüz sorulardan biridir, çünkü birçok insan idealin elektrikli bir arabayı veya eklentiyi maksimum yüzde 80'e kadar şarj etmek olduğuna kesinlikle inanmaktadır. Ancak, işler o kadar da siyah ve beyaz değil.

Aslında, elektrikli araçların büyük çoğunluğu zaten elektronik olarak toplam pil kapasitesinin yüzde 80 ~ 90'ına kadar şarjı sınırlar. Zaten bu ihtimale güveniliyor, aynı zamanda pilin bir kısmını aracın diğer temel sistemlerine kullanmak için ayırıyor. Ek olarak, yüklemeler neredeyse her zaman sorunsuz bir şekilde yapılıyor ve çoğu zaman, aracın sistemi, herhangi bir zamanda ne kadar yükleme gerektiğine karar verebiliyor.

Şarj Yoğunluğu Nasıl Çalışıyor?

Elektrikli otomobiller ne kadar şarj edilebilir? - Resim : 2

Aslında, araç sınıra çok yakın olduğunu algıladığında, otomatik olarak enerji girişini azaltmaya başlar ve sonuç olarak şarjın yoğunluğunu azaltır.

Bu nedenle, bunu daha pratik ve basit bir şekilde açıklamak gerekirse, son yüzde 20'de, şarj yoğunluğu büyük ölçüde azalıyor. Bu da piller hakkında bildiklerimizi terse düşürüyor.

Sonuçta, bir pilin yüzde 95'ten yüzde 96'ya gitmesi, yüzde 30'dan yüzde 31'e gitmesinden çok daha karmaşıktır. Bu nedenle, şarj sisteminin kendisi bunu dikkate alır ve yoğunluğu düşürür. Bu nedenle herhangi bir elektronik cihazı şarj etmenin son kısmı her zaman en çok zaman alandır.

Kısacası, yüzde 100 elektrikli veya elektrikli aracınızı şarj ederken, konsolun gösterdiği yüzde 100'e ulaşmakta sorun yaşamayın. Korkmadan rahatça şarj edin. Unutmayın araç bunu biliyor ve takip ediyor.

Yorumlar
Feryat
Pillerin garantisi kac yıldır sonra yeni pil mi takılıyor? Eski.piller noluyor ?
Cevapla
Feryat
Ekra otomobiller gece sabaha kadar ne kadar şarj boşa harcıyor.. örnek 66 da ise akşam sabah kac olur. 60 mi 55 mi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.