Otomobil

Fütüristik tasarıma sahip BMW scooter ile tanışın!

Otomotiv devi BMW fütüristik bir tarza sahip yeni ürünü CE 04 Scooter modelini tanıttı. Konsept model enerjisini hayattan alır sloganı ile yollara çıkıyor.

Fütüristik tasarıma sahip BMW scooter ile tanışın!

BMW Motorrad yeni bir elektrikli scooter modelini tanıttı. CE 04 model, şehir içi günlük kullanımlar için 60.6Ah (8.9kWh) kapasiteli bir batarya tarafından destekleniyor ve 130 km'ye kadar bir menzile sahip.

İkinci model ise 31kW (42hp) elektrik motoruna sahip, Bu ise modelin hem şehir sokaklarında hem de otoyollarda kullanılmasını sağlıyor ve 120km/s pik hıza ulaşabiliyor. Model 0'dan 50 km/s hıza 2.6 saniyede ulaşıyor.

BMW CE 04, keskin kenarlar ile gizli mat boya şeması kullanan modern bir tasarım şasisine sahip. Araç yaklaşık 16.000 ABD dolar fiyata sahip ve teslimatların sadece 2022'den sonra yapılması planlanıyor.

Aydınlatma tasarımı da modern olduğu kadar sade. U biçimine sahip LED ön farlar minimal tasarım karakterine sahip. Keskin düzeni ve ince çizgileri, ön kısmın modern ve çığır açan görsel cazibesini vurguluyor. Stop lambaları ise iki C biçimli aydınlatma öğesi formunda yan arka panellere entegre edilmiş.

Yeni Elektrikli Scooter Teknolojisi

Yeni BMW CE 04, BMW otomobillerinden uyarlanan teknolojiler kullanılarak geliştirildi. Elektrikli scooter, yeşil enerji ile yapılmış bir lityum iyon pil modülüne sahip. Yeni model ayrıca uzun yıllar kullanım ömründen sonra pillerin kalitesini ve dayanıklılığını garanti eden bileşenlere sahip ve BMW garantisi ile gelecek.

Aşırı ısınmayı önlemek ve elektrik motoru gücünü sağlamak için, yüksek voltajlı aküden ısıyı dağıtan bir hava soğutma sistemine sahip.  Bu, aracın alt tarafındaki kanatlı bir soğutma plakası ile yapılıyor.

BMW CE 04'ün şarjı tam döngü için yaklaşık dört saat sürüyor. Aynı zamanda model, bir saat kırk dakika süren hızlı şarj teknolojisi sunuyor.

Elektrikli scooter, standart olarak stabilite kontrolüne ve ayrıca bir seçenek olarak dinamik çekiş kontrolüne sahip. Araç bir ABS fren sistemi ile donatılmış ve 231 kg ağırlığına sahip. Aynı zamanda manevra yapabilmesi için bir geri vitese sahip.

Yorumlar
aziz
cyberpunk Vibe ı veriyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.