Otomobil

Genesis GV60 sizi tanıyan akıllı araç!

Genesis GV60 elektrikli crossover, kızılötesi kamera kullanarak sahibini tanıyor ve motoru parmak izi kullanarak başlatıyor.

Genesis GV60 sizi tanıyan akıllı araç!

Yakın zamanda Kore’de ve gelecek yıl dünyanın geri kalanında satışa başlayacak olan yeni Genesis GV60 elektrikli crossover kendini gösterdi. Üretici modelin son halinin görselleri ve yeni işlevsellikleri hakkında bilgi paylaştı.

Bu elektrikli crossover, Hyundai Ioniq 5 ve Kia EV6 modellerinin premium bir versiyonu, daha iyi bir iç mekâna ek olarak, bir dizi teknolojik yeni özellikler barındırıyor.

İşte Genesis GV60 Teknolojik Akıllı Araç!

Tescilli sistemi "Face Connect", Apple iPhone akıllı telefonlarında Face ID ile aynı prensipte çalışan bir kızılötesi kameraya dayanıyor. Sistemin yüzü tanıması ve veritabanında olup olmadığını kontrol etmesi için araç sahibinin ön kapıya yaklaşması yeterli oluyor. Tanıma başarılı olursa, elektrikli araba sadece kapıların kilidini açmakla kalmıyor, aynı zamanda sürücü koltuğu (direksiyon pozisyonu, aynalar, koltuklar, arayüz vb.) için gerekli tüm ayarları profile uygun olarak gerçekleştiriyor.

Genesis GV60 Parmak İzi Kimlik Doğrulaması!

İkinci özellik olan biyometrik sistem ise Parmak İzi Kimlik Doğrulaması. Bu özellik ise motoru parmağınızın basit bir dokunuşuyla çalıştırmanızı sağlıyor. Bu işlemlerin akıllı bir anahtar kullanılarak gerçekleştirilebileceğini ve yukarıdaki yöntemlerin (unutulan anahtar hakkında endişelenmenize ve hiç yanınızda götürmenize gerek kalmıyor) bir alternatif olduğunu özellikle not etmelisiniz.

Teknik açıdan bakıldığında, yeni ürünün Hyundai Ioniq 5 ve Kia EV6 modellerinin neredeyse tam bir kopyası olduğunu hatırlatalım. Genesis GV60'ın 125 ila 430 kW arasında geniş bir güç aralığında çeşitli versiyonları ve 500 km'ye kadar menzile sahip 58 ve 77.4 kWh pillere sahip olacağı bildiriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.