Honda Türkiye tarladaki otomobillerle ilgili açıklama yaptı

Bugün internete düşen ve bir arazide bulunan yüzlerce otomobil ile ilgili olarak Honda Türkiye tarafından bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama.

Honda Türkiye tarladaki otomobillerle ilgili açıklama yaptı

Bugün Teknolojioku olarak bizim de haberini yaptığımız boş bir arazide bulunan yüzlerce Honda Civic otomobil haberi ile ilgili olarak Honda Türkiye tarafından bir açıklama yapıldı. Habere konu olan videoda İzmir'de boş bir arazide yüzlerce Honda Civic marka otomobil olduğu görülüyordu. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Honda Türkiye bunların kurumsal firmalara filo kiralama hizmetleri kapsamında tutulan araçlar olduğu ifade edildi.

Honda Türkiye'den tarladaki otomobillerle ilgili açıklama

İşte Teknolojioku haber merkezine Honda Türkiye tarafından gönderilen açıklama:

Bazı sosyal medya hesaplarında, bir Honda bayisinin araç parkı görüntüleri ile bayinin satış yerine stok yaptığı yönünde haksız yorumlar bulunmaktadır. Bazı haber kaynaklarının da bu sosyal medya paylaşımını esas alarak haber yapma eğiliminde olduğunu gördüğümüzden resmi bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Otomotiv sektörünün sipariş, satış, filo, takas, ikinci el ve teslimat gibi tüm süreçlerine tam hâkim olmadan yapılan bu mesnetsiz paylaşımları, haberleri ve yorumları üzüntüyle karşılıyoruz.

Söz konusu görüntüler, bayimizin kurumsal firmalara filo kiralama faaliyetlerini yürütmek adına bağlantısı yapılmış ve ayrılmış araçlarını toplu halde bulundurduğu alandan izinsiz olarak alınmıştır. Bu görüntüleri çekerek yayan ve böylece gerek bayimizin ticari itibarına ve gerekse de markamıza zarar verenler için tüm hukuki yollara başvurma haklarımızın saklı olduğunun bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Honda Türkiye A.Ş.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Yorumlarınızı aşağıda bizler için paylaşabilirsiniz.