Otomobil

Honda Türkiye tarladaki otomobillerle ilgili açıklama yaptı

Bugün internete düşen ve bir arazide bulunan yüzlerce otomobil ile ilgili olarak Honda Türkiye tarafından bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama.

Honda Türkiye tarladaki otomobillerle ilgili açıklama yaptı

Bugün Teknolojioku olarak bizim de haberini yaptığımız boş bir arazide bulunan yüzlerce Honda Civic otomobil haberi ile ilgili olarak Honda Türkiye tarafından bir açıklama yapıldı. Habere konu olan videoda İzmir'de boş bir arazide yüzlerce Honda Civic marka otomobil olduğu görülüyordu. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Honda Türkiye bunların kurumsal firmalara filo kiralama hizmetleri kapsamında tutulan araçlar olduğu ifade edildi.

Honda Türkiye'den tarladaki otomobillerle ilgili açıklama

İşte Teknolojioku haber merkezine Honda Türkiye tarafından gönderilen açıklama:

Bazı sosyal medya hesaplarında, bir Honda bayisinin araç parkı görüntüleri ile bayinin satış yerine stok yaptığı yönünde haksız yorumlar bulunmaktadır. Bazı haber kaynaklarının da bu sosyal medya paylaşımını esas alarak haber yapma eğiliminde olduğunu gördüğümüzden resmi bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Otomotiv sektörünün sipariş, satış, filo, takas, ikinci el ve teslimat gibi tüm süreçlerine tam hâkim olmadan yapılan bu mesnetsiz paylaşımları, haberleri ve yorumları üzüntüyle karşılıyoruz.

Söz konusu görüntüler, bayimizin kurumsal firmalara filo kiralama faaliyetlerini yürütmek adına bağlantısı yapılmış ve ayrılmış araçlarını toplu halde bulundurduğu alandan izinsiz olarak alınmıştır. Bu görüntüleri çekerek yayan ve böylece gerek bayimizin ticari itibarına ve gerekse de markamıza zarar verenler için tüm hukuki yollara başvurma haklarımızın saklı olduğunun bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Honda Türkiye A.Ş.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Yorumlarınızı aşağıda bizler için paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Ali Ereğlülü
Almam normal vatandaş sıraya girer ,hac gibi çıkmaz bile😄
Cevapla
Emre paslıkılıç
La bırakın yaa allahın bildiğini kuldan saklamaya çalışmayın insanlara virüsün vurmasını fırsat bildiniz birde siz vurdunuz siz derken honda demiyorum tüm markalar ve 2. El piyasası danışıklı dövüş
Cevapla
Hasan
Yav he hee Filo kiralama çok karlıymış Satmayıp kiraya verecek miş Bizde yedik
Cevapla
Volkan
Alınsın şasi numaraları bakalım kim ne zaman kiralamış almış.
Cevapla
Harun
Yemezler by honda böyle bir dönemde bunlara kargalar güler devlet el atınca yemedi demiıiiiii
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.