Otomobil

Bayide olmayan sıfır otomobiller tarlada bekletiliyor!

İddialara göre bayilerde olmayan yüzlerce Honda Civic tarlanın ortasında bekletiliyor.

Bayide olmayan sıfır otomobiller tarlada bekletiliyor!

Bugün sosyal medyanın gündemine ilginç bir video oturdu. Stoklarda görünmeyen yüzlerce Honda Civic aracın bir tarlada bekletildiğini gösteren video kısa sürede viral oldu. İddialara göre stoklarda Honda Civic araç yokken mevcut araçlar tarlada toz içinde bekletiliyor.

Kullanıcılar video ile ilgili yorumlarını yapmakta gecikmedi. İddialara göre araçlar tarlada bekletilip piyasa değerini yükseltme politikası oynanacak. Daha sonra piyasada "zamlı" Honda Civic araçlar görmemiz mümkün. 

Bayilerde olmayan yüzlerce Honda Civic tarlanın ortasında bekletiliyor.

Türkiye'de araç piyasasında mevcut durum belli. Fiyatlar uzun süredir almış başını gidiyor. Özellikle koronavirüsün de hayatımıza girdiği dönemden beri ikinci el piyasasında ciddi bir artış yaşandı. Bu piyasa artışının da kısa sürede azalacağı yok. Sosyal medyanın gündemine oturan videoya göre, bu piyasa değerlerini artırmada da bazı politikalar dönüyor.

Bir kullanıcı video ile ilgili "Honda'nın stoklarda yok diyerek düşük ötv'den vatandaşın yaralanmasını önlediği, ama videolarda yüzlercesi görülen arabadır. Honda'nın yaptığı yanlışın belgesidir, yetkili devlet kurumlarının acilen el atması gereken, ilgili bayiye yüzbinlerce liralık "stokçuluk" cezası kesmesi gereken olaydır." yorumlarını yaptı. Şirketten ise konuyla ilgili henüz bir yorum gelmedi.

İlgi çekici video kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Özellikle araç piyasasındaki insanlar duruma isyan etti. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Ali Zor
Devlet el koysun🤲
Cevapla
mAHMOOd
İzmir Honda bayiisi Çamkıran Oto dur bu fırsatçılığı yapan.Aynı bayii ÖTV indirim kararının ertesi günü resmi fiyat listesinden de üst fiyattan güya aksesuar yalanıyla millete kakalamaya çalışan bir bayii dir.
Cevapla
Cemil
Ey devlet nerdesin
Cevapla
Misafir
Devlet otv de garanti verirse artmayacak diye bunlar satmak zorunda kalir. Guvensizlik firsat doguruyor. Ben olsam %50 otv dilimini daha da genisletirim.
Cevapla
bayileri boykot edelim
Yurt dışından kendin ithal edeceksin en güzeli şu an bu. Bayinin keyfini bekleyene kadar madem o kadar para vereceksin, vermişken hem daha ucuza al hem de istediğin gibi bir araba al mis gibi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.