Honda'dan beklenen kötü haber geldi

Japonya merkezli otomotiv devi, Türkiye fiyatlarını güncelleme kararı aldı. Ancak bu pek de hayra alamet değil!

Honda'dan beklenen kötü haber geldi

Sıfır otomobil pazarında yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Ancak şu günlerde yaşanan gelişmeler sonrasında pek de iyi haberler veremiyoruz.

Çünkü bildiğiniz gibi Merkez Bankası tarafından verilen faiz indirimi kararı, Türk Lirasının dolar ve euro gibi para birimleri karşısında çok ciddi değer kaybı yaşaması ile sonuçlandı. Bu da direkt olarak sıfır otomobil piyasasındaki fiyatlara yansıdı. Hatta bunu sadece sıfır otomobil piyasası olarak sınırlandırmak da doğru olmaz. İkinci el fiyatlarının da çok ciddi biçimde yükseldiğini söylememiz mümkün.

Kötü haber: Honda fiyatlarını güncelliyor!

Tüm bu gelişmeler sonrasında pek çok marka fiyatlarını güncelledi. Ancak Japonya merkezli otomotiv devi Honda, şimdiye kadar fiyat listesinde herhangi bir değişikliğe gitmemişti. Kötü haber ise fazla uzamadı. Maalesef ki şu anda Honda’nın resmi internet sitesine girdiğimizde fiyatlarımız güncelleniyor yazısı ile karşı karşıya kalıyoruz. Şu durumda bir indirim kampanyasının başlaması çok mümkün olmadığına göre Honda’nın da fiyatlarına zam yapacağını söylemek en doğru yorum olacaktır.

Honda bildiğiniz gibi yakın zamanda Türkiye’deki fabrikasını kapatmıştı. Türk yapımı son Civic üretildikten sonra fabrika bir Türk iş adamına devredildi. Dünyada yaşanan çip krizi, Honda’nın artık ülkemizde üretim yapmaması ve artan döviz kuru firmanın fiyatlarını güncellemesini kaçınılmaz kıldı. Yeni fiyat listesi yayınlandığında sizleri haberdar ediyor olacağız.