Otomobil

Honda'dan beklenen kötü haber geldi

Japonya merkezli otomotiv devi, Türkiye fiyatlarını güncelleme kararı aldı. Ancak bu pek de hayra alamet değil!

Honda'dan beklenen kötü haber geldi

Sıfır otomobil pazarında yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Ancak şu günlerde yaşanan gelişmeler sonrasında pek de iyi haberler veremiyoruz.

Çünkü bildiğiniz gibi Merkez Bankası tarafından verilen faiz indirimi kararı, Türk Lirasının dolar ve euro gibi para birimleri karşısında çok ciddi değer kaybı yaşaması ile sonuçlandı. Bu da direkt olarak sıfır otomobil piyasasındaki fiyatlara yansıdı. Hatta bunu sadece sıfır otomobil piyasası olarak sınırlandırmak da doğru olmaz. İkinci el fiyatlarının da çok ciddi biçimde yükseldiğini söylememiz mümkün.

Kötü haber: Honda fiyatlarını güncelliyor!

Tüm bu gelişmeler sonrasında pek çok marka fiyatlarını güncelledi. Ancak Japonya merkezli otomotiv devi Honda, şimdiye kadar fiyat listesinde herhangi bir değişikliğe gitmemişti. Kötü haber ise fazla uzamadı. Maalesef ki şu anda Honda’nın resmi internet sitesine girdiğimizde fiyatlarımız güncelleniyor yazısı ile karşı karşıya kalıyoruz. Şu durumda bir indirim kampanyasının başlaması çok mümkün olmadığına göre Honda’nın da fiyatlarına zam yapacağını söylemek en doğru yorum olacaktır.

Honda bildiğiniz gibi yakın zamanda Türkiye’deki fabrikasını kapatmıştı. Türk yapımı son Civic üretildikten sonra fabrika bir Türk iş adamına devredildi. Dünyada yaşanan çip krizi, Honda’nın artık ülkemizde üretim yapmaması ve artan döviz kuru firmanın fiyatlarını güncellemesini kaçınılmaz kıldı. Yeni fiyat listesi yayınlandığında sizleri haberdar ediyor olacağız.

Yorumlar
Öylesine
Bu gidişle eski Tofaş arabalara geri döneceğiz herhalde ki onu bile öyle eskisi kadar kolay alabileceğimizi sanmıyorum...
Cevapla
Serkan a
Türkiye'de satılan modelin isminin yanına hibrit yazıp arayın tüm.dünyada yeni son teknoloji var bize 2000 yıllarının teknoloji sini yeni diye kandırıyorlar. Uyanık olun ortalama 5litreden fazla yakan c segment ve altı arabaları alıp kazıklanmayın.benzin 10 gaz 7 TL ye geliyor.araba yok deyip ellwrindeki15litrelere yakın tüketimi olan Avrupa'daki amerikada hurdacıların bile üstüne para istediği hurdaları size satmak istiyorlar esek olursak binen çok olur. .paranın değerini bil.mecbur diyilsin bu dönemde araç almaya.
Serkan
Zaten trafikten bir yere gidilmiyor. Olsa ne olmasa ne çevre temiz kalsın daha iyi.bide en eski teknolojili arabaları bizim gibi ülkelere ileri teknoloji diye pazarlıyprlarya yutmayın uyanık olun
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.