TOGG, aracını İstanbul Park'ta test sürüşüne çıkardı!

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG İstanbul Park'ta test sürüşüne çıkarıldı. İşte detaylar.

TOGG, aracını İstanbul Park'ta test sürüşüne çıkardı!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobiline ait yeni görüntüler paylaşıldı. TOGG aracını İstanbul Park'ta test sürüşüne çıkardı. Projenin her aşamasını sosyal medya hesabından paylaşan TOGG test sürüş görüntülerini de paylaştı.

Dün de Twitter hesabından kamuoyunu bilgilendiren TOGG üretim bandı hakkında bir paylaşım yapmıştı.

TOGG, aracını İstanbul Park'ta test sürüşüne çıkardı!

İstanbul Park'ta test sürüşüne çıkan TOGG'un görüntüleri paylaşıldı. Paylaşımda, "Elektronik ve mekanik sistem onayı ile fonksiyonel prototip üretimi süreçleri Türkiye’de tamamlanan akıllı SUV cihazımız ön uygunluğunu aldı. Fonksiyonel prototiplerimizi güvenlik, termal, dayanım, dinamik ve performans testleri için akredite test merkezlerine gönderdik." ifadeleri kullanıldı.

Paylaşılmasıyla birlikte video kısa sürede ilgi topladı. Otomobil 0-100 km/s hızlanmasının 4,8 saniye olduğu görülen videoda, araçta sürücüyle birlikte toplam dört yolcu varken bu hıza ulaşıldığı bildirildi.  TOGG, ilk elektrikli otomobili önümüzdeki yıl pazara sunacak. O zamana kadar kuruluş resmi sosyal medya hesaplarından kamuoyunu bilgilendirecek paylaşımlar yapmaya devam edeceğe benziyor. Siz yeni paylaşım hakkında ne düşünüyorsunuz?