Otomobil

Hyperloop bilet fiyatı açıklandı

Los Angeles'ta Hyperloop ile ilgili konuşan Elon Musk yolculuk için bilet fiyatını açıkladı.

Hyperloop bilet fiyatı açıklandı

Hyperloop ile ilgili konuşan Elon Musk yeni nesil ulaşım aracının bilet fiyatını ilk defa açıkladı. Söz konusu açıklamaya göre, Hyperloop sistemi 16 kişilik kapasiteye ve saatte 241 km hızla giden 'toplu taşıma konseptine' sahip olacak ve bilet fiyatı 1 dolar olacak. Söz konusu Hyperloop hattı Los Angeles'ın merkezinden, havaalanına olan 30 kilometrelik yolun sadece 8 dakikada gidilmesi sağlanacak.

Tesla Motors ile otomobil sektöründe, SpaceX ile uzay taşımacılığında bir dizi yeniliğe imza atan ABD’li milyarder işadamı Elon Musk'un hava, deniz, kara ve demiryollarının ardından "beşinci ulaşım biçimi" olarak nitelendirdiği proje, yolcuları taşıyan kapsüllerin bir yerden diğerine fırlatılması için hava basınçlı tüplerden oluşan bir ulaşım sistemi kurulmasını öngörüyor.

Elon Musk'ın fikri olan ve otomobillerin yeraltından daha hızlı gitmesini sağlayacak olan Hyperloop tünellerden ilkinin yapımı 10 Mayıs 2018 tarihinde tamamlanmıştı. Yeni tünel ile araçlar, kırmızı ışığa geldiklerinde yolculuklarına yeraltından devam edebilecek. Elon Musk'ın sahibi olduğu The Boring Company, bir süredir şehirlerin altını kazmak için yerel yöneticilerden izin almaya çalışıyordu. İlk proje için onay alan firma, 2016'nın aralık ayında Los Angeles'da çalışmalarına başladı. Musk, 10 Mayıs 2018 itibariyle tünelin ilk kısmının tamamlandığını Instagram hesabından duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.