Otomobil

Hyundai araçlarda yol takip hologramı kullanacak!

Hyundai, WayRay ile yaptığı anlaşma sonucunda araçlarınızına yol takip hologramı getirmeye hazırlanıyor. İşte detaylar!

Hyundai araçlarda yol takip hologramı kullanacak!

Hyundai, CES 2019 kapsamında yeni araçlarda kullanılacak olan akıllı hologram yol sistemini tanıttı. Bu hologram sayesinde hava durumundan tutun, yol şeritlerine kadar en ince detaylar her zaman gözünüzün önünde olacak. 

WayRay isimli bir firma tarafından geliştirilen bu teknoloji, gelecek araçlarda önemli bir rol oynayabilir. Sadece Hyundai değil, Porsche ile de anlaşma imzalayan firma, bu teknolojiyi elinden geldiği kadarıyla diğer markalara da yaymayı hedefliyor.

Bu sistem aslına bakarsanız bir ilk değil. Geçtiğimiz yıllar Jaguar ve Land Rover gibi markalar da buna benzer hologram teknolojilerini takipçileri ile paylaşmıştı. Henüz hayata geçirmedikleri de bir gerçek tabii. 

G80 konseptinde gösterilen hologram teknolojisi, navigasyon özelliklerinin yanı sıra şerit takibi ve kaza uyarısı gibi özelliklere de ev sahipliği yapıyor. Bir nesneye fazla yaklaşmanız durumunda o nesne belirtiliyor ve bir uyarı beliriyor. Bu bildirimlerde özellikle dikkatsiz sürücüler için kaçırılmayacak nimet olarak nitelendirilebilir.

Henüz geliştirilme aşamasında olan yol takip hologramı ne zaman piyasaya sürülecek bilmiyoruz ancak o kadar da çok bekleyeceğimizi sanmıyorum yollarda bu teknolojiyi görmek için.

Peki ya siz hologram teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerekli miydi böyle bir teknoloji? Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.