Otomobil

Hyundai ve Audi'den büyük ortaklık kararı!

Hyundai ve Audi, hidrojen araba teknolojilerini yaygınlaştırmak adına ortaklık imzaladı.


Geçtiğimiz gün, gelen bilgilere göre Hyundai ve Audi, hidrojen araba teknolojilerini paylaşmalarına imkan tanıyan bir anlaşmaya imza attılar.

Her iki firma da birbirlerinin araç parçalarına erişim hakkına sahip olacak ve hidrojen yakıt hücresi ile güçlendirilen arabaları standartlaştırma hedefi ile parçaları paylaşacaklar.

Bu teknoloji, şu ana kadar daha ucuz olan ve daha fazla şarj istasyonuna sahip olan bataryalı ev sistemlerini de geçmiş bulunuyor. Aslına bakarsanız firmalar arası bu anlaşma o kadar da yeni bir atılım değil. 

Geçmişte de diğer otomobil üreticileri benzer anlaşmalar yapılmıştı. Örneğin 2013 yılında GM ve Honda bir ortaklık kurmuşlardı ve geçtiğimiz yıl ortak bir yakıt hücresi fabrikası açarak bu ortaklığı ilerletmişlerdi. Şimdi ise Audi ve Hyundai arasındaki anlaşma ile bu alan genişletilecek. 

Ek olarak GM, Honda'ya yeni nesil bataryalar tedarik etmeye başladı. Toyota ve BMW de yeşil araç teknolojisi üzerinde ortak çalışma anlaşmasına varan başka iki firma olarak öne çıkıyor. 

Daha sağlıklı bir gelecek adına yapılan bu alnlaşmalar, hem tüketicilerin hem de firmaların işine yarayacak gibi duruyor. Bildiğiniz üzere artık benzin ile çalışan araçların sayısı her geçen gün azalmaya gidiyor. Daha sağlıklı bir gelecek için sizde yeni model araçları tercih edebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.