Otomobil

İşte Huawei’nin yeni elektrikli otomobili!

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei akıllı telefon pazarından sonra yeni bir pazara daha giriyor. Şirket 2021 başında aldığı kararla elektrikli otomobil sektöründe ben de varım diyor!

İşte Huawei’nin yeni elektrikli otomobili!

Huawei, küresel akıllı telefon faaliyetlerinin yaptırımlardan zarar görmesi sonrasında akıllı elektrikli araçlara yönünü çevirdi. Geçen aylarda, Huawei'nin üç büyük şirket BAIC, GAC Aian ve Changan Automobile ile stratejik anlaşmalar imzaladığı kesinleşti. Şirket otomotiv alanında daha fazla teknoloji keşfetmeyi planlıyor.

Şirket halihazırda BAIC ile dört model içeren Alpha S modellerini piyasaya sürmüştü, ancak geri kalan her iki ortak da şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Huawei elektrikli otomobil üzerinde çalışıyor!

China Business News'den gelen en son bilgilere göre, Changan Automobile başkanı Huawei ile çalışma planını açıkladı. Huawei ve CATL'nin yeni bir akıllı elektrikli otomobil üzerinde çalıştıklarını ve yakında pazara sunacaklarını belirtti.

İşte Huawei’nin yeni elektrikli otomobili! - Resim : 1

Bu gizemli araba, Changan Automobile tarafından oluşturulan CHN mimarisinin temeli üzerine hazırlanıyor. 2021'in sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Başkan Wang , bunun yepyeni bir mimari, yepyeni bir platform, yepyeni bir ürün ve mevcut yepyeni teknolojinin entegrasyonu olacağını gururla belirtti. Çinli pil üreticisi ve teknoloji şirketi CATL olarak kısaltılan Contemporary Amperex Technology Co. Limited, 2020 yılının 4. çeyreğinden beri Huawei ile çalışıyor.

CNH Projesi:

CNH Projesi, bu şirketlerin üçünü belirtiyor ve şirketlerin İngilizce baş harflerinden alınmış. Bu proje, diğer şirketin yeteneklerine dayalı olarak otomotiv uygulama ekolojisi, araç işletim sistemi, bilgi işlem ve iletişim mimarisi, yüksek voltaj sistemleri ve şasi makinelerine odaklanmıştır.

Bu üçlünün ortaklaşa hazırladığı ve yaklaşmakta olan üst düzey elektrikli otomobil, bir sonraki seviye otomobil markasını, akıllı bir elektrikli otomobil platformunu, bir dizi akıllı otomobil ürününü ve akıllı bir enerji ekolojisini tanıtacak.

Gelecek Hazırlıklar:

İşte Huawei’nin yeni elektrikli otomobili! - Resim : 2

Changan Automobile Başkanı Zhu Huarong, şirketin EPA0, EPA1 ve EPA2 adlı üç platform inşa edeceğini bildirdi. Bunlar Ark mimarisine ve CHN mimarisine dayanacaktır. Önümüzdeki 5 yıl içinde şirket, 26 adet yepyeni elektrikli otomobilin arka arkaya lansmanını planlıyor. Bu yıl iki grup akıllı elektrikli araç tanıtılacak.

Dikkat çekmek gerekirse, bu üçlünün yakında çıkacak olan akıllı otomobilinin markasına henüz karar verilmedi. Başkan Zhu, Huawei ve CATL'nin yakında marka adını açıklayacağını bildirdi.

Alınan bilgilere göre SAIC, çift 5G sertifikası alan ilk elektrikli otomobil olacak. 5G V2X özelliği, bunları İnternet üzerinden bağlayarak otonom olarak sürüşe yardımcı oluyor. Huawei Balong 5000 5G çipli 5G V2X özellikli otomobil, Roewe Marvel R adlı elektrikli bir SUV olarak piyasaya çıkacak.

Yorumlar
Barış ☮️
Sağol ben çok TOGG,um ,almamayim
Cevapla
hasan
çok güzel görünüyor
Cevapla
Hasan
Otomobil piyasasına girmeye karar vermiş aynı yıl üreterek satışa sunmayı planlaması gücünü ve sermayesini gösteriyor
Cevapla
Milli feraset
Bizim de togg umuz var.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.