Otomobil

İşte VW Golf'ün yerini alacak olan yeni efsane!

Aylarca süren tanıtımlardan sonra şirket, ilk modele yönelik eleştirilerin dikkate alındığı ikinci nesil ID.3'ü tanıttı. Yeni kompakt otomobil, iyileştirilmiş aerodinamiği ve daha yüksek kaliteli (ve büyük ölçüde geri dönüştürülmüş) iç mekanı ile "daha keskin" bir tasarım sunuyor.

İşte VW Golf'ün yerini alacak olan yeni efsane!

Daha da önemlisi, VW, sürücülerden uzun bir şikayet listesi toplayan yazılımı da dahil olmak üzere teknolojiyi yükseltti.

İkinci nesil ID.3, daha basit bir düzen, daha iyi performans ve kablosuz güncellemelerle "en son yazılımı" içeriyor. 12 inç bilgi-eğlence ekranı artık standart. Ayrıca, sürüşe yardımcı olmak için "sürü" verilerini kullanan bir Seyahat Yardımı özelliğine de erişebilirsiniz. Otomatik şarj başlatma (uyumlu istasyonlarda) ile yol boyunca istasyonların kullanılabilirliğini ve kapasitesini dikkate alan bir rota planlayıcı arasında şarj işlemi de daha kolay olacaktır. Arabanız sizi yavaş şarjlı yoğun bir istasyona yönlendirmez.

Ancak performansta büyük değişiklikler beklemeyin. Yeni ID.3, daha önce olduğu gibi aynı 201HP motor sistemini ve pil seçeneklerini kullanıyor.

Üretimin 2023 sonbaharında başlaması planlanıyor. Orijinal ID.3 gibi bu da öncelikle Kuzey Amerika'nın ID.4 crossover ve yakında çıkacak olan ID.Buzz gibi daha büyük araçlar alan Avrupalı müşterileri hedefliyor.

İşte VW Golf'ün yerini alacak olan yeni efsane! - Resim : 1

VW, ikinci nesil ID.3 EV'yi ve bir uygulama mağazasını tanıttı

Ayrıca daha büyük yazılım geliştirmeleri de yolda. VW'nin Cariad birimi, Audi ve Porsche de dahil olmak üzere otomobil üreticisinin markaları için bir uygulama mağazasını tanıttı. Platformun başlıca iş ortakları, Spotify, TuneIn, The Weather Channel ve Plugshare gibi sürüş odaklı hizmetler. Ancak zaman içinde burada TikTok'u, Cisco'nun Webex toplantı uygulamasını ve hatta Vivaldi'nin web tarayıcısını da bulacaksınız.

Uygulama mağazası, bu yaz Avrupalı ve Kuzey Amerikalı müşteriler için birkaç Audi modelinde (E-Tron GT ve Q8 E-Tron gibi EV'ler dahil) piyasaya çıkıyor. Daha sonra daha fazla model ve VW markası  için de gelecek. Yine de, mevcut aracınız için bir güncelleme beklemeyin, çünkü VW, mağazanın yalnızca yazdan itibaren üretilen otomobillerde mevcut olacağı konusunda uyarıyor.

Yorumlar
Süleyman URFALI
Haber kaynağınız yanlış gollf 2027 kadar içten yanmalı daha sonrada elektrikli golf o olarak devam edecek Emre özpeynirci
Cevapla
Emre
Ww efsanedir yerini alması mümkün değil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.