Otomobil

Jaguar'ın Tesla katili otomobili Türkiye'de ön siparişe sunuldu

Jaguar’ın, Tesla katili denilen en yeni elektrikli aracı I-PACE, Türkiye'de daha satışa sunulmadan büyük ilgi gördü. Peki, Jaguar I-PACE neler sunuyor?

Jaguar'dan Tesla katili elektrikli otomobil!

Otomativ sektörünün önemli isimlerinden Jaguar, modaya uydu ve elektrikli otomobili I-PACE'i geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. SUV segmentinde boy gösterecek olan ve Tesla katili olarak isimlendirilen I-PACE, 1 Mart tarihi itibariyle 2.000 Euro ön ödeme ile Türkiye'de ön siparişe sunuldu.

I-PACE ile Türkiye'de tam 1 gecede 30 adet satış yapan Jaguar, satışlardan oldukça umutlu görünüyor. Türkiye Genel Müdürü Simay Alsan; "Türkiye’deki tepkiler çok iyi ve ilgi çok fazla. İlk üretimden Türkiye için ayrılan araçların hepsini sattık. Türkiye’de fiyatı 88 bin Euro’dan (410 bin TL) başlayacak Jaguar I-Pace’yi temmuz itibariyle müşterilerimize teslim edeceğiz. En üst donanımla versiyonun fiyatı ise 100 bin Euro olacak. Ama başlangıç paketi bile oldukça dolu ve güzel." ifadelerini kullandı.

Peki, Jaguar'ın elektriklisi otomobil tutkunlarına neler sunuyor? I-PACE, 45 dakikada %80 gibi inanılmaz bir şarj olma kapasitesine sahip. 500 KM'ye yakın kullanış süresi sunan I-PACE, -40 ve 40 dereceye kadar zorlu iklim koşullarına elverişli.

516 tork gücüne sahip olan Jaguar I-Pace, maksimum 250 km/h hız sunuyor. 0'dan 100'e sadece 4 saniyede ulaşan bu otomobil, 2019 yılınının başında satışa sunulacak.

Yorumlar
Q7
-40 ve 40 derece arasımı 45 derecelil sıcaklikta çalişmiyomu nasıl yani ?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.