Otomobil

Kasko Yapmak Neden Önemlidir?

Kasko sigortası, araçların kazalar başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı hasar görmesi sonucunda oluşabilecek zararları karşılayan bir sigorta şeklidir. Zorunlu trafik sigortasına göre belirli farkları vardır.

Kasko Yapmak Neden Önemlidir?

Çekici Hizmeti ve Kaza Sonucu Hasar Karşılaması

Yalnızca karşı taraftan kaynaklı olan kazalarda meydana gelebilecek hasarları değil, sizden kaynaklı olabilecek araç hasarlarını da kısmi olarak veya tamamen karşılayabilir. Hangi hasarların karşılanacağı sizlere özel hazırlanan poliçede belirtilir. Kazaların büyük kısmında araç hareket edemez hale gelebildiği için çekiciler de büyük bir öneme sahip olur. Bu sebeple, kasko sigortası belirli durumlar ve limitler kapsamında ücretsiz çekici hizmeti de verir.

Yedek Araç ve Hırsızlık

Kaza, arıza ve benzeri durumlardan dolayı aracınız onarım sürecindeyse aracınızı kullanamayacağınızdan dolayı şirket sizlere ikame araç sunabilir. Böylelikle olumsuz durumlara karşı önlem almış olursunuz. Çoğu sigorta şirketi, genel olarak ek bedel ödemek şartıyla hırsızlık gibi durumlara karşı kısmen ya da tamamen meydana gelebilecek zararları telafi edebilirler. Araç çalınmış ya da çalınmamasına rağmen hırsızlık girişiminden dolayı zarar gördüyse sigorta şirketi bu zararı poliçe kapsamında karşılar. Poliçeler şirketten şirkete farklılık gösterebilecek şekilde düzenlenir ve net bir biçimde sizlere sunulur. Araç kasko fiyatlarını öğrenmek için Generali Sigorta’nın seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Doğal Afetler ve Sağlık Sorunları

Sağanak yağmur, yangın, toprak kayması, dolu ve deprem gibi birçok farklı doğa olayları sonucunda aracınızda hasar meydana gelebilir. Bu tür durumlarda kasko sigortaları yine poliçeler kapsamında çeşitli zararları karşılarlar. Teminatlar içerisine eklenebilecek sağlık hizmetleri ise kaza sonucu oluşabilecek yaralanma, ölüm gibi can güvenliğini ilgilendiren durumlarda sizlere avantaj sağlar.

Ek Hizmetler ve Kasko Fiyatları

Kasko sigortalarında ek hizmetler de söz konusudur. Aracınızın ihtiyacı olabilecek farklı bir hizmeti kasko teminatları içerisine pratik bir şekilde ekleyebilirsiniz. Örneğin, araç için çilingir hizmeti, araç anahtarı kayıpları, aksesuarları gibi detayları da sigorta kapsamına alabilmeniz mümkündür. Belirli sınırlamalar kapsamında güncelleme alan kasko fiyatları şirketlere göre de değişkenlik gösterebilir. Böylelikle kasko sigortanızı yaptırarak güvence sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.