Lincoln Zephyr süper sessiz uçuş!

Lincoln, Çin tarafından üretilen ilk sedan modelini tanıttı. Yeni model Lincoln Zephyr olay gelecek. Zephyr, zarif dış görünümü ve teknolojik iç mekânı ile dikkat çekiyor.

Lincoln Zephyr süper sessiz uçuş!

Lincoln, Çin'e olan bağlılığını iki katına çıkarmaya karar verdi. Tanınmış lüks marka, Asya ülkesinin küresel satış rakamlarında zaten oynadığı rolün farkında. Bu nedenle, bu rekabetçi pazardaki konumunu pekiştirmek ve geliştirmek için bir ürün taarruzu gerçekleştiriyor ve tüm imkanlarını devreye sokmuş görünüyor. 

Birkaç bilgi ve fotoğraftan sonra, yeni Lincoln Sedan resmi olarak Guangzhou Auto Show 2021 çerçevesinde tanıtıldı. Bu Çin'de üretilen ilk Lincoln sedan olacak. Zephyr, dış tasarımı, teknolojik iç mekânı ve mekanik bölümü ile dikkat çekiyor.

Lincoln Zephyr Sessiz Uçuş!

Lincoln Zephyr süper sessiz uçuş! - Resim : 1

Lincoln, yeni Zephyr'in "Sessiz Uçuş" DNA'sını miras aldığını belirtiyor. Güzellik, süzülme, insan ve sığınak odaklı bir tasarım dili kullanılmış. Tüm bunlar güçlü ve çağdaş bir dış estetiğe yansımış. Amerikan şirketinin tasarımcıları, bu yeni sedanın çarpıcı ve dinamik bir görsel efekt sunarak ortaya çıktığını söylüyorlar.

En karakteristik özelliklerden biri aracın ön tarafında. Yeni Zephyr, ızgarada ön taraftan uçlara uzanan ve optik gruplarla bağlantı kuran bir ışık çizgisine sahip. Büyük ızgaraya eşlik eden stilize edilmiş bir tasarım farı mevcut. Stop lambaları ayrıca 3D şeklinde ve fiziksel olarak genişlik duygusunu artırmaya yardımcı olacak şekilde yerleştirilmiş.

Yeni Lincoln Zephyr'in İç Mekân Teknolojisi!

Lincoln Zephyr süper sessiz uçuş! - Resim : 2

Lincoln bu modelle iç mekânda dijital ve bağlantılı bir ortam oluşturmuş. Büyük bir geniş ekran kabinin "sinir merkezi" olarak yer alıyor. Aslında dijital enstrüman kümesi, 12.3 inç ekran ve bilgi-eğlence sistemini çalıştırmak için 27 inç dokunmatik ekrandan oluşturulmuş.

Bütün bu bileşenler hem sürücünün hem de yolcunun Zephyr'de harika bir multimedya deneyiminin tadını çıkarabilmesi için oluşturulmuş. Bilgi eğlence sistemi, çok sayıda dijital hizmete çevrimiçi olarak erişmenizi sağlıyor. Buna ek olarak, araç ömrü boyunca iyileştirmeleri uzaktan güncelleme işlevi ile alacak.

Mekanik bölümle ilgili olarak, Lincoln özellikle detaylara girmemiş olsa da yeni Zephyr'in kaputunun altında 2.0 litrelik bir benzinli motor olacağı doğrulandı. Motor sekiz vitesli otomatik şanzıman ile gelecek.