Otomobil

Lincoln’den sadece 30 adet üretilecek olan ultra lüks SUV modeli geliyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli lüks otomobil üreticilerinden biri olan Lincoln, şimdi de devasa ebatlara sahip yeni SUV modeliyle adından bahsettiriyor.

Lincoln’den sadece 30 adet üretilecek olan ultra lüks SUV modeli geliyor

Ülkemiz son zamanlarda sıfır otomobil fiyatlarıyla yatıp sıfır otomobil fiyatlarıyla kalkıyor. Vatandaş için yapılan haberlerin birçoğunda, “en uygun fiyatlı” arabaların listelendiğini görüyoruz ki bu arabaların da artık gerçek manada bir uygunluğunun kaldığını söyleyebilmek pek mümkün değil. Geçtiğimiz sene sıfır otomobil alacağım en uygun fiyatlısı hangisi diye bir araştırma yaptığımız zaman, 150-200 bin liralık araçlar havada uçuşurken, şu an 400 bin liraya bile araç bulmak bir hayli güçleşti.

Öte yandan bu söylediğimiz kriterlerin hepsi sıradan vatandaşlar için geçerli. Bir de hem ülkemizde hem de dünya genelinde var olan multimilyarderler var ki onlar için çok olan değil az olan kıymetli. İşte bu durumun farkında olan ünlü lüks otomobil üreticisi Lincoln, dünya genelinde sadece 30 adet üreteceği yeni SUV modelini duyurdu.

Lincoln’den sadece 30 adet üretilecek olan ultra lüks SUV modeli geliyor - Resim : 1

Lincoln’den sadece 30 adet üretilecek olan ultra lüks SUV modeli geliyor

Lincoln aslında şu sıralar Amerika Birleşik Devletleri’nde sıkıntılı günler yaşıyor. Piyasaya sürdüğü son modellerinde tespit edilen birçok hata yüzünden adı geri çağırmalarla anılan lüks otomobil üreticisi, buna rağmen hem bu ülkede hem de Çin’de fazlasıyla rağbet görmeye devam ediyor. İşte bir nevi Çinli otomobil hayranlarının (tabi zenginlerin) sadakatine teşekkür etmek isteyen ünlü marka, devasa ebatlara sahip ve sınırlı sayıda üretilecek olan Lincoln Navigator One’ı resmen duyurdu.

Araca baktığımız zaman aks aralığından yüksekliğine kadar adeta devasa boyutlarda olduğunu görüyoruz. Ancak şirket şu an için bu değerlere ilişkin herhangi bir bilgilendirici metin paylaşmadı.

Aracın bir adet iç bir adet de dış fotoğrafını paylaşan Lincoln, bu sayede müşterilerini heyecanlandırmak niyetinde gibi görünüyor. Ancak aracın sadece 30 adet üretilecek olması ve şu an için bir fiyat bile biçilmemesi, ne kadar lüks ve özel bir SUV modeli olacağını da gösteriyor olsa gerek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.