Otomobil

LPG'li aracı olanlara müjde! Bakan Murat Kurum açıkladı!

LPG'li araçların kapalı AVM otoparklarına alınması hakkında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı müjdeyi verdi. İşte detaylar!

LPG'li aracı olanlara müjde! Bakan Murat Kurum açıkladı!

Benzinli araçlara LPG taktırılması ülkemizde oldukça sıradan ve sıkça rastlanan bir durum haline geldi. Hem eski hem de yeni otomobillerde bu tarz durumların ortaya çıkmasındaki temel sebep ise tamamen ekonomik diyebiliriz. Zira benzinli motora sahip olan bir arabaya LPG taktırılması, kullanıcıları yakıt anlamında çok daha avantajlı hale getiriyor. Ancak bunun başka türlü problemleri de beraberinde getirdiğini unutmamak lazım. Özellikle kapalı otoparklarda yarattığı güvenlik sorunu, belli bir kesimin LPG'ye karşı olumsuz yaklaşmasına sebep olabiliyor.

LPG'li aracı olanlara müjde! Bakan Murat Kurum açıkladı! - Resim : 1

LPG'li aracı olanlara müjde! Bakan Murat Kurum açıkladı!

Herkesin bildiği gibi AVM'lerin kapalı otoparklarına girişte güvenlik araçları durdurur ve hem bomba ihtimaline karşı hem de aracın LPG'li olma ihtimaline karşı çeşitli kontrollerde bulunur. Tüplü araçların kapalı otoparklara girişi patlama olması ihtimali sebebi ile daima sakıncalı da bulunmuştur. Ancak tüm bunlar LPG'li otomobiller için tarihe karışabilir. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre belirlenen bazı AVM'lerin otoparkları, LPG'li otomobillerin girişlerine açık hale gelecek.

Muayeneleri yapılan, uygun olan LPG’li araçlar AVM otoparklarına girebilecek.” ifadesini kullanan Bakan Kurum, “LPG’li araçlar için otopark şartlarını sağlayan AVM’leri ilan edeceğiz. Otoparklar, ‘LPG’li araçlar için uygundur’ şeklinde belgelenecek” diyerek müjdeyi verdi. Verilen bu kararın ardından izin belgesi alan AVM'lerin şu anda olandan çok daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapması bekleniyor. 

Yorumlar
Hakan
Yerli otomuzu bekliyrum.
Cevapla
Ers
LPG li araçlar AVM lerde birer bombadır...bunları AVM parklarına sokmak cinayettir....nasıl bir hizmettir bu halka yararlı birtsne hizmet yapılmıyor....
Cevapla
Ali Kemal
Neyin aklı yaşanıyor ne yanı otoparklar zırh mı yapacak tehlike anında birşey olmaması için
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.