Otomobil

Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E

Aston Martin ilk elektrikli otomobili Aston Martin Rapide E modelini, 2019 Şangay Otomobil Fuar’ında tanıttı. İşte detaylar.

Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E

Elektrikli otomobil dünyasına lüks modeli ile giriş yapan Aston Martin, yeni modeli Rapide E ile bu alanda hayli iddialı olacağa benziyor.

Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E

Otomobil üreticilerinden Aston Martin, yeni tanıttığı elektrikli otomobil modeli Aston Martin Rapide E  ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu model için tam dört yıldır çalışmalarını sürdüren firma bu lüks elektrikli otomobil modeli ile rakiplerini kıskandıracağa benziyor.

Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E - Resim : 1

Firma yeni tanıttığı lüks elektrikli modeli Aston Martin  Rapide E ile tasarım anlamında çizgisini değiştirmediği görünüyor. Araç hem büyüklüğü hem de tasarımında yer verilen mavi renk detayları ve devasa jantları ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E - Resim : 2

65 kWh pil sistemine sahip olan model tek şarjla 320 km yol alabiliyor. Firma tarafından yeni St Athan tesisinde üretilecek elektrikli otomobil modeli Aston Martin  Rapide E,  0’dan 100 km/s hıza 4 saniyenin altında bir sürede çıkabiliyor. 1 saatlik 400V şarj desteği ile araç 300 km yol alabiliyor. Ayrıca araçta 800V şarj desteği de yer alıyor.

Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E - Resim : 3

Model kokpit bölümünde de sürücülerine kendilerini özel hissedecekleri bir ortam sunuyor. GT, Sport ve Sport+ olmak üzere üç farklı sürüş modu ile kullanıcılara sunulan elektrikli lüks otomobilin kokpitinde 10 inç boyutundaki ekranda dijital göstergelere yer verilmiş.

Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E - Resim : 4

Elektrikli otomobil pazarında alt marka Lagonda ile de aktif olarak yer alan firma tarafından yapılan açıklamalarda,sadece 155 adet üretileceği belirtilen Rapide E modelinin satış fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.