Otomobil

Martı elektrikli araç işine girdi! Elon Musk bak işine!

Martı scooter işinden sonra şimdi de elektrikli araç işine girdiğini duyurdu. Peki, bu elektrikli araçlar nasıl olacak? İşte konuyla ilgili bilinen her şey.

Martı elektrikli araç işine girdi! Elon Musk bak işine!

Martı firması geçtiğimiz yıl scooter işine girmiş ve bir anda Türkiye'nin büyük şehirlerinde scooter binen gençler görmeye başlamıştı. Oldukça tutan bu işten sonra yasal düzenleme gelmiş ve scooter binmenin belli başlı şartları oluşturulmuştu. Pandemi döneminde az görmeye başladığımız scooter'lardan sonra şimdi de elektrikli araçların geleceği açıklandı.

Martı'nın kurucusu olan Oğuz Alper Öktem, Instagram hesabından yaptığı duyuru ile elektrikli araçlarının çok yakında sokaklarda olacağını açıkladı. Oğuz Alper Öktem, paylaşmış olduğu Instagram Hikayesi'nde takipçilerine "On binlercesi sokağa çıktığında İstanbul'a yakışacak mı?" sorusunu sorarak Martı'nın elektrikli aracını gösterdi.

Şimdilik kısıtlı bilgi sahibi olduğumuz bu araç, görünüşe göre sadece iki kişilik olacak ve şehir içi kullanıma uygun olacak. Saatte kaç KM hız ile gideceği bilinmeyen bu aracı kiralamak ve kullanmak için muhtemelen ehliyet istenecektir.

Scooter'dan farklı kiralama yöntemlerinin olacağını düşündüğümüz elektrikli araçların ne zaman yollarda olacağı ise henüz bilinmiyor.

Martı

Çevre dostu olacak olan bu elektrikli araç hakkında ilerleyen günlerde detaylar paylaşılacaktır. Tüm gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın. Peki, sizce elektrikli otomobil kiralama işi başarılı olur mu? Gelin yorumlarda hep beraber tartışalım.

Yorumlar
Ramço
Bence çok i olur martının sahibi türk olması taksi otobüsle rekabet olması i isteyen istediği gibi at koşturamaz buda vatandaş a yarar
Cevapla
ahmet
Ama dış görünüşü çok güzel değil.istanbula yakışacak olan araç togg bence.
Osman
Tiktak gibi güzel dakikalık araç kiralama uygulaması oldukça bunlara ekmek yemek düşmez :)
Cevapla
BOH...
iki kişilik araç. Neden şehir içinde kullanıma geçiliyor? Neden ilk önce şehir dışında alıştıra alıştıra denenmiyor? Sonraki aşamada şehir içinde kullanıma müsade edilsin. Ehliyetli sürücüler şehir dışında araca tam uyumlu hale gelmiş olurlardı. Şehir dışı eğitim sonrası şehir içinde kullanmaya baslansa. İlk kez başlayanlar şehir dışında sonra şehir içinde kullansalar.
Cevapla
MartıCan'dır
bu konu üstünde çalışıyoruz, öneriniz için teşekkür ederiz.
Bro
Başkan ne anlatmışsınya☺️
Yusuf Rıza Düvenci
Kalabalık şehirlerimizin kifayetsiz yollarında bu tür fosil yakıt kullanmayan elektrikli küçük araçlara çok ihtiyacı var. Düşüncem; bu tür araçların kiralık olmayıp, direkt olarak satışının kişilere yapılması... Enerji konusunda dışa bağımlı olan ülkemiz için Iyi bir tasarruf kalemi olur...👍
Cevapla
Enes Koçluk
taksiciler bu martıyı çiğ çiğ yer
Cevapla
Ramazan
Hah hah haha
Gokhan
Hic birsey yapamazlar yagmurlu havada yolcuyla guzergah pazarligi yapan mesafe secen uyanik olup milleti dolandirmaya calisan tum taksicelere lafim.. Beyer olsunlar😉
İSMAil
Hİç bişey yapamaz arkalarında kimse yok kanadı kırık adamı herkez birtarafa savurur.sonuçta taksici
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.