Otomobil

McLaren'den elektrikli spor otomobil...

McLaren, elektrikli otomobil çözümleri konusundaki çalışmalarını genişleterek, elekrikli spor otomobili yapımına hazırlanıyor.


McLaren, elektrikli otomobil sektöründe var olan otomobil çözümlerinin yeterince hızlı olmaması sorununu odağına alarak bu yöne eğilecek.

Halihazırda Speed P1 Super car adından benzin ve elektrik bütünleşmesinden oluşan bir cihaza sahip şirket, 200mph hıza kadar ulaşabilecek yalnızca elektrik enerjisine sahip bir spor otomobili meydana getirmeyi planlıyor.

Alphr’de yer alan habere göre, McLaren’in yeni elektrikli spor otomobili, yeni bir motor meydana getirmeksizin, mevcut P1 aracından yararlanacak.

Yeni elektrikli otomobil, 200 mph ve üstü hızlara ulaşabilen ilk elektrikli otomobil olma unvanına ulaşmayı hedefleyecek.

McLaren’in yeni elektrikli spor otomobili yapımının 1 milyon dolar gibi rakama mal olacağı ifade ediliyor. Bu bağlamda otomobilin kullanıcılara sunulacağı fiyatın da aynı düzeyde tutulabileceğini söyleyebiliriz.

Mercedes bu yıl ki Cenevre Motor Show’da Track 22 adında en az yüzde 50 elektrik enerjisi kullanacak çözümün elektrikli güç özelliğini duyurdu.

1 milyar dolarlık bir yatırımı içeren çözümden 15 tane üretileceği açıklanmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.