Otomobil

Renault'tan TOGG'a bomba transfer!

Türkiye'nin Otomobili Girişimi TOGG, Renault'tan önemli bir ismi Pazarlama'dan Sorumlu Üst Düzey Yönetici olarak transfer etti.

Renault'tan TOGG'a bomba transfer!

Koronavirüs tehlikesi yüzünden zor zamanlar geçirdiğimiz bugünlerde önemli bir transfer haberi Türkiye'nin Otomobili Girişimi TOGG'dan geldi. Son olarak Paris'te Renault'nun Global Pazarlama Direktörü olarak çalışan Talin Yıldız, TOGG'a transfer oldu. Yıldız, TOGG'da Pazarlama'dan Sorumlu Üst Düzey Yönetici olarak çalışacak ve  ürün yönetimi, planlama, pazarlama, satış, marka yönetimi ve iletişiminden sorumlu olacak.

Renault'tan TOGG'a bomba transfer!

Lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde tamamlayan Talin Yıldız, yüksek lisans eğitimini ise Sorbonne Üniversitesi’nde yaptı. İş hayatına 2002 yılında Michelin'de başlayan Talin Yıldız, 2004 yılında Renault'a geçmiş ve farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra son olarak markanın Global Pazarlama Direktörü olmuştu.

Fabrika tanıtımı ileri bir tarihe ertelendi

Gemlik'te kurulacak olan fabrikada üretilecek olan Türkiye'nin Yerli Otomobili'nin bu fabrikası 12 Mart 2020 tarihinde tanıtılacaktı. Ancak koronavirüs endişesi yüzünden fabrikanın tanıtımı ileri bir tarihe ertelenmişti. Türkiye'nin otomobili ilk olarak SUV kategorisinde piyasaya sürülecek ve yüzde 100 elektrikli olacak. Otomobilin piyasaya çıkış tarihi olarak ise 2022 yılı gösteriliyor. 

Yorumlar
Benden kaçmaz
daha otomobil yok pazarlama müdürü ataması yapmışsınız
Cevapla
Yakup
Niye zoruna gitti anlamadım
İsmail
18 yıldır tutuyor bu hamleler.
Mühendis
Araba,uçak,jet,motor vs yapmak bisiklet yapmaya benzemez. Ciddi bütçe, yetişmiş insan, teknoloji, birikim, tecrübe, eğitim kalitesi ister. Mersedes , C serisi motorunu Renault'a yaptırdı, kendisi motor yapamıyor mu, en iyisini yapıyor belki de. Sebep şu, yeni bir motor üretmek yerine başkasına yaptırmak maliyeti düşürür. Türkiye birçok uçak firmasına parça yapıyor niye ucuz işgücü ve vergi muafiyeti imkanları nedeniyle. Üretilen tüm parçaların hammadde, mühendislik, ekipman vs hepsi ithal. Sonra bitmiş halini geriye milyar dolara bize satıyorlar. Airbus'un ar ge bütçesi 5 milyar euro, Mersedes de o civar, F 35 200 milyar dolar ve Türkiye 15 milyar dolar dış borç için kapı kapı dolaşıyor ama yerli ve milli araba yapıyor öyle mi? Hayaller başka gerçekler başka. Çıkar için yalan söylemeyin.
Cevapla
Ulaş ateş
Sen nediyosun evladım mamanı iç annen top versin balkonda oyna sen kim ülke eleştirmek kim hadi yavrum fazla ruhi cennet izleme sen evladım
YCK
Ülkesinin ilerlemesini istemeyen, bir Beyinnnn
Sadettin
Coronadan sonra birçok ülke iflas edecektir.Turkiyenin borçlanma maliyeti İtalya ve İspanyadan iyidir, şimdiye kadar az zararla gidiyor sistem. Turkiyeye çamur atanlar mahcup olacaktır.Cunku Coterelli giller avucunu yaliyacaktir.
Hedef
Sen birseyler yapmakistedinde bu vatana meydanmi bulamadin ulan onümüzde t'as olmayindbiz ler raziyiz
Yaman
Süper zekalı sın seni 👏👏👏
cihan
peugeotun transferi kadar bomba olamaz :D
Cevapla
Güçlü Türkmenoglu
Bu ülkede Chpkk düşünce oldugu sürece (kemalist) yani atatürk adı altında siyaset yapıp atatürkü yok sayan böyle bir zihniyet bir varlık oldukça. bu ülkede yapılan projeler yıkılır şehitler ölür gururumuz egrilir. Ülke gelişmez
Cevapla
YCK
10 NUMARA bir yorum olmuş Tebrikler 👏👏👏👏👏
Lan Kasa Da Papel Yok
Ezber.
Ömer halis
Ne kadar karalama kampanyası yapan sulandıran itibarsızlaştırma yapan klavye ile yazmayı öğrenebilen fakat öteye gidemeyen kapasitesiz yetersiz bakiyeler sürüsü bir susun adam sansınlar sizi rezil herifler. Fabrika tanıtılacak ama gündem farklı. Çok gelişme var. Zeka seviyesi düşük insanların kavrayamayacağı bir haber bu kasmayın kendinizi.
Cevapla
YCK
Kelaynak kulu misali bu zihniyet bitmeyecek. KAHROLSUNLARRRR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.