Otomobil

Mercedes-Benz uygulamasını kullanmayın!

Mercedes-Benz otomobil sahiplerinin araçlarını akıllı telefon üzerinden kullanmalarını sağlayan uygulamada ortaya çıkan büyük bir hata başkalarının bilgilerini görüntülenmesini sağlıyor.

Mercedes-Benz uygulamasını kullanmayın!

Güvenlik açıkları zaman zaman birçok firmanın başını derde sokuyor. Bunlardan biri ünlü Alman otomobil firması Mercedes-Benz'in başına geldi. Firmanın bazı araç modellerini akıllı telefon üzerinden kullanmasını sağlayan mobil uygulamada ortaya çıkan bir güvenlik açığı ciddi bir sorunu da beraberinde getirdi.

Mercedes-Benz uygulamasını kullanmayın!

Markanın araçlarına sahip olan kullanıcıların otomobillerini bulmasını, uzaktan kilidini açmayı ya da motoru çalıştırmayı sağlayan Mercedes uygulaması başkalarının hesap bilgilerini ve araçlarını gösteriyor. Bu sorunun nasıl oluştuğu bilinmese de kullanıcılar başkalarının araç bilgilerini, aktivitelerini ve cep telefonu numaralarını görebiliyor.

Mercedes-Benz uygulamasını kullanmayın! - Resim : 1

TechCrunch internet sitesinin haberine göre hatanın ortaya çıkmasıyla beraber uygulamayı geçici olarak çevrimdışı hale getiren Mercedes-Benz yaptığı açıklama ile sorunu çözene kadar araçlarını uygulama üzerinden kullanmamalarını tavsiye etti.

Türkiye'deki kullanıcılara sorun çözülene kadar araçlarınızı bu uygulama üzerinden kullanmamasını öneriyoruz. Ortaya çıkan hatada sadece farklı araçların sahiplerinin bilgileri görülebiliyor. bu araçları uzaktan çalıştırmak ya da kapılarını açmak gibi işlemler yapılamıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.