Mitsubishi Eclipse Cross teknolojilerine göz attık! (Video)

Gelişmiş bir SUV olan Mitsubishi Eclipse Cross otomobilde bulunan teknolojileri göz attık. İşte gelecekle ilgili bazı ipuçları veren teknolojik araç.

Mitsubishi Eclipse Cross teknolojilerine göz attık! (Video)

Zaman zaman yaptığımız otomobil incelemelerine bir yenisini daha ekliyoruz. Teknolojioku olarak Renault Zoe incelemesinden sonra Mitsubishi Eclipse Cross'un teknolojik özelliklerine göz atarak otomobil dünyasındaki maceramıza devam ediyoruz.

Mitsubishi Eclipse Cross teknolojilerine göz attık!

Genel olarak 4x4 otomatik ve benzinli bir SUV karakterine sahip olan Mitsubishi Eclipse Cross, tam anlamıyla safkan bir Japon. Otomobilde teknolojik anlamda adeta yok yok. Adaptif hız sınırlama özelliğinden şerit takip sistemine, Head Up Display'den Çarpışma önleyici sisteme kadar birçok teknoloji Mitsubishi Eclipse Cross modelinde yer alıyor. Bizim test ettiğimiz model aracın 4WD Instyle CVT paketi olarak geçiyor. Ekim 2018 itibariyle en pahalı ve en donanımlı modeli olan bu pakette yer alan bazı teknolojileri sizler için deneyimledik. İşte Mitsubishi Eclipse Cross'ta bulunan teknolojiler:

Mitsubishi Eclipse Cross'ta bulunan teknolojiler

Rockford Fosgate Premium Ses Sistemi
Rockford Şirketi ile ortaklaşa geliştirilen yeni ses sisteminin keyfini çıkarın. DTS ses desteği de var


(FCM) Ön çarpışma önleyici sistem
Kamera ve radar teknolojisi sayesinde hem araca hem de yayaya çarpmaya karşı sürücüyü uyarır, gerektiğinde fren uygular

(ACC) Adaptif hız sabitleyici
Öndeki araç ile aranızdaki mesafeyi radar yardımıyla korur ve güvenli bir sürüş yapmanızı sağlar

(LDW) Şerit takip uyarı sistemi
Aracın önüne yerleştirilen kameralar, araç şeritten dışarı çıktığında sürücüye sesli uyarı verir. Sinyal verildiğinde sistem devre dışıdır.


(AHB) Otomatik uzun far
Gece sürüşü esnasında önde araç tespit edildiği zaman; güvenlik, konfor ve sürüş kolaylığını artırmak için, uzun farlar otomatik olarak kısa fara geçer ve sonra tekrar uzun fara geçer.


(BSW) Kör nokta uyarı sistemi
Arka tampondaki radar algılayıcıları aracınızın sağ ve sol kör noktalarından geçiş yapmakta olan araçları tespit eder. Sinyaller kapalı ve BSW özelliği aktifken yan aynalarda uyarı işareti belirir.

(RCTA) Arka çapraz trafik uyarı sistemi
Geri vitesteyken, arka tampondaki sensörler yaklaşmakta olan bir araç olduğunda sesli uyarı verir ve yan aynalarda işaret belirir.


(HSA) Yokuş kalkış destek sistemi
Dik yokuşlarda durduğunuzda aracı otomatik olarak frenleyerek geriye kaymanızı engeller ve yeniden kalkış yapmanızı kolaylaştırır.


(ASC) Aktif stabilite kontrol sistemi
Motor gücünü ve tekere uygulanan fren kuvvetini otomatik olarak ayarlayarak savrulmayı engeller.

7 Hava yastığı
Ön, yan, perde ve sürücü diz hava yastıkları sürücü ve yolcuları kaza anında korur.


RISE Gövde sistemi
Çarpışma güvenliği performansını artırmak için, Mitsubishi’nin RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) gövde yapısı önemli ölçüde geliştirildi. Bu sayede olası bir çarpışma anında gövde enerjiyi emer ve araç içi formu korunur.