Opel Mokka-e satışa çıktı! İşte özellikleri ve fiyatı!

Elektrikli otomobillere olan ilgi artarken markalar da hamlelerini birer birer yapıyor. Şimdi de Opel Mokka-e modeli ülkemizde satışa çıktı.

Opel Mokka-e satışa çıktı! İşte özellikleri ve fiyatı!

Elektrikli otomobil dünyasında hareketli zamanlardan geçiyoruz. Sektörde liderliğe oynayan Volkswagen’in haricinde Citroen ve Peugeot gibi markaların da ciddi atılımlar yaptığına şahit olduk. Şimdi de Opel modellerinin bir bir elektrikli versiyonlarını satışa çıkarıyor. Yakın zamanda Opel Corsa-e ile karşımıza çıkan şirket, şimdi de Opel Mokka-e modelini satışa sundu.

Opel Mokka-e satışa çıktı! İşte özellikleri ve fiyatı!

Opel Mokka-e için ilk olarak fiyat bilgisini verelim zira en merak edilen şey özelliklerden ziyade fiyat oluyor. Markanın Mokka-e için belirlediği Türkiye giriş fiyatı tam 909.900 TL. Avrupa’da daha şimdiden 13 binden fazla satan Mokka-e’nin ülkemizde nasıl bir satış performansı çizeceği merak konusu. Gelin şimdi bu aracın biraz da teknik detaylarını mercek altına almış olalım.

Fabrika verilerine göre araç 0’dan 100’e 9.2 saniyede çıkabiliyor. 100 kW’a kadar hızlı şarj özelliği bulunan otomobil maksimum 150 km/s hızına erişebiliyor. Bataryasının yüzde 80’lik kısmını sadece yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde doldurabilen Mokka-e, 136 hp güç ve 260 nm torka sahip. Ayrıca yapılan testler, aracın normal modda kullanıldığı zaman 327 km menzil mesafesi sunduğunu da bizlere söylüyor. Her ne kadar Citroen e-C4 kadar iddialı olmasa da Opel Mokka-e de bu sınıfta ciddi bir alternatif konumunda olacak gibi duruyor.