Otomobil

Otomobillerde kullanılan en yüksek teknolojik uygulamalar

Test edilmiş en iyi araç teknolojileri burada!

Otomobillerde kullanılan en yüksek teknolojik uygulamalar

Bu gün, teknolojik donanımlar yeni bir araç satın alırken en çok düşünmeniz gereken en önemli özelliklerinden biridir. Burada test edilmiş en iyi araç teknolojilerini bulabilirsiniz.

Yeni bir araba satın almak için karar vermek birçok araç alıcısı için, tıpkı diş hekimi randevuları ya da ticaretle uğraşanlar için vergi denetimleri gibi çoğu kişinin en zor anlarından biridir. Modern araçlar içerisinde her gün gelişen teknolojik özellikler  müşteriler için daha fazla sinir bozucu ve daha karmaşık bir hal almaktadır.

1424865014_2014toyotalandcruiser1207351.jpg

Açıklayacağımız en son teknolojik araç özellikleri genelde yaygın olarak kullanıcı dostu özellikler ve şu an en ileri teknoloji ile üretilmiş araçlarda bulunan mevcut özellikler.

Yeni bir araç satın almaya karar vermeden önce nelere dikkat etmeliyiz?

Araç sahibi olmak için vereceğiniz karar, yeni bir akıllı telefon veya tablet seçiminde hangisinin daha teknolojik olduğuna karar vermek kadar basit olmayacaktır.

Araç seçiminde göz önünde bulundurmamız gereken beş ana teknolojiyi aklımızda bulunduralım.

Sonraki sayfalardan inceleyeme devam edebilirsiniz.


 Bilgi ve Eğlence Arayüzleri

 
Bu,  teknik özellikler araç modellerinde seçim yapmanın ve tahmin yürütmenin en zor olduğu özelliklerdir. Çünkü bu özelliklerin ön izlemesi veya  endüstriyel bir standardı yoktur. Bilgi ve eğlence teknolojisi yıllardır otomobil üreticileri ile alıcılar arasındaki mücadelenin bitmediği bir alandır. Aksesuarlara hızlı erişim, ses, navigasyon uygulamaları gibi özellikleri bir akıllı telefon ile karşılaştırıldığında, süratle giden bir aracın direksiyonunda kullanmak çok  daha farklı ve potansiyel olarak rahatsız edici olabiliyor.

 1424862370_11264790-atlantic-toyota-customers-entune-has-two-awards.jpg

Biz geniş ekran ve simgeleri, sezgisel düzeni ve doğru ses aktivasyonu sayesinde kolay bir kullanım sağlayan arayüzü nedeniyle, Chrysler, Dodge ve Jeep marka araçlarda Uconnect sistemini öneriyoruz.

Bağlantı ve Uygulamalar


Sürücüler artık araç kullanırken sadece direksiyon tutmak yerine bir çok uygulamaya sürüş anında erişim olanağı bulmak istiyorlar. Yeni araç modellerinde sürücülerin en çok tercih ettiği özellikler, navigasyon, gerçek zamanlı trafik bilgisi ve yerel arama gibi bulut bağlantılı hizmetler.

 1424861262_mylink-overview-masthead-1280x551.jpg

Otomobil üreticileri araçlarda bağlantı ve in-dash uygulamaları için birbirinden farklı üç model kullanmaktadır. Bunlar yerleşik (embedded), Bağımlı (tethered) ve hibrid bağlantılar(hybrid approach).

Yerleşik bir modem sayesinde Mercedes-Benz mbrace2 sistemi gibi ( genellikle bağlantı aboneliği  gerektir) sistemlerle bir bulut sunucuya bağlanarak çalışır. Bağımlı sistemler Chevy MyLink gibi, otomobilin bilgi ve eğlence sistemine senkronize edilerek kullanılır.

1424865014_2014toyotalandcruiser1207351.jpg

 Biz, en iyi yerel arama, müzik akışı ve diğer hizmetler için uygulamaların tam bir setini sunan Toyota Entune sistemini öneriyoruz.

 Ses
Hızla gelişen tüketici elektroniği teknolojisi sayesinde müzik dinlemek araçlarda daha eğlenceli oldu. AM ve (şimdi HD) FM, uydu radyoları, CD ve DVD çalarlar, in-dash sabit diskler, taşınabilir cihaz entegrasyonu olan USB ve yardımcı girişler yoluyla kullanılan SD kartlar gibi müzik dinlemenin bir çok farklı yolu var.

Ancak müziği keyifli kılan ne müzik kaynağı ne de aracın marka ya da modeli değil. Araçlarda müziğe hayat veren araçta bulunan ses sisteminin özellikleridir.

 1424862433_1781986101525036115022696576686782095326371nrenamed27352.jpg

Size önereceğimiz Big Bang & Olufsen ses sitemleri, hem pahalı ses sistemleri kadar keyifli bir müzik sunan hem de düşük maliyetli olan bir sistem ve KİA araçlarda standart olarak sunulmaya başlanıyor.

Navigasyon

Sürüş sırasında nereye nasıl gittiğini bilmek için kullandığımız in-dash navigasyon sistemleri artık nerdeyse kağıt haritalar gibi demode oldular. Ve şimdi bunların yerine daha iyi bulut bağlantısı olan gerçek zamanlı trafik bilgileri yerel arama ve taşınabilir cihazlar ile uyumluluk sağlayan navigasyon sistemleri var.

 1424862394_audi-connect-system-2.jpg

Yeni jenerasyon navigasyon sistemlerine önerimiz Audi connect sistemidir. Sistem sürücülere Google Earth harita kullanan bu sistemde gidilecek noktaların park bilgilerini adres ve rota bulmak için bir dijital fotoğraftan coğrafi etiketli bilgileri kullanan "resim navigasyon" özelliği sunar.

Bluetooth
Bu teknoloji başlangıçta sadece eller serbest olarak telefon açmaya yarıyordu, ancak müzik çalarlar ile araçlar arasında bağlantı sağlayan bir  cihaza dönüştü. Ayrıca   aracın, bilgi-eğlence sistemi ve belirlenmiş uygulamaları kullanan sürücüleri arasında ya da akıllı telefon ile bağlantı işlevini görür. Size önerimiz bir yandan bluetooth özelikleri sunan diğer taraftan hava durumu, müzik ve hatta Facebook haberlerine erişiminizi sağlayabilen Subaru Starlink sistemidir. Araçlarla araç sahiplerinin sahip olduğu telefonlar arasındaki uyumsuzluk en büyük sorunlardan birisi. Aracınıza uygun ve uyumlu bir telefon seçmenizi öneririz.

 1424863850_209131.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.