Otomobil

ÖTV düzenlemesi sonrası fiyatlar inmişti! İndirimli otomobiller bilerek satılmıyor!

ÖTV matrah düzenlemesi sonrası sıfır otomobilde fiyatlar bir nebze de olsa inmişti. Ancak gelen haberler, indirimli otomobillerin bilerek satılmadığı yönünde.

ÖTV düzenlemesi sonrası fiyatlar inmişti! İndirimli otomobiller bilerek satılmıyor!

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki sıfır otomobil piyasası oldukça hareketli. Bu hareketlilik, genel olarak da maalesef fiyatların yukarı çıkması ile alakalı oluyor. Ancak yapılan son ÖTV düzenlemesi, özellikle giriş seviyesi otomobillerde fiyatların aşağı inmesini sağlamıştı. Bu haberi alan çoğu tüketici nispeten uygun fiyatlara otomobil sahibi olma ümidiyle bayilere akın etti ancak ne yazık ki beklentiler yine boşa çıktı.

ÖTV düzenlemesi sonrası fiyatlar inmişti! İndirimli otomobiller bilerek satılmıyor iddiası!

ÖTV düzenlemesinin ardından fiyatı 550.000 TL’den aşağı olan arabaların fiyatlarının inmesi bekleniyordu. Aslında beklentiler bu anlamda karşılık da buldu. Ancak her ne kadar görünüşte fiyatlar aşağı immiş olsa da indirimli arabaların satışa sunulmadığı anlaşıldı. Nispeten ucuz araba satın almak umuduyla bayilere akın eden tüketiciler, hayal kırıklığına uğradı. Yetkili bayiler, şu anda stokta araç bulunmadığını söyleyerek vatandaşları geri çevirdi.

Bu tarz hadiselerin daha çok Fiat ve Dacia gibi markaların bayilerinde yaşandığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Zaten indirim gelen arabaların çoğu da bu markanın modelleri. Sahadan gelen bilgiler ise demin de ifade ettiğimiz gibi vatandaşın indirimli otomobillere ulaşamadığı yönünde. Eğer siz de bu tarz bir problem yaşadıysanız yorumlar kısmından bunu bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Hasan
Aynı şeyleri Hyundai bayiileri de yapıyor.Arac yok deyip 3 ay sonrasına atıyorlar
Cevapla
Yasin
Bunlar Allah sız kitapsızlar inşallah batarsınız şerefsizin evlatları
Cevapla
Yılmaz
İzmir mais bana ilk başta araba yok dedi 10 gün sonra tekrar aradim 200 bin peşinat ile Ocak teslim fiyat garantisi yok die bilgi verildi
Cevapla
Emrah
Matrah düzenlemesi geldiğinden bu yana İstanbul içinde Peugeot, Renault,Fiat bayilerinin çoğunu dolaştım.hepsi de indirimli araç malesef yok veya sparis geçmişiz yurt dışından gelecek gelmesi Ocak-subat aylarını bulur.siz kayıt açın geldiği günkü fiyatdan alırsınız diye cevap veriyorlar.
Cevapla
Cihan
Hundai aradim araç yok dediler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.