Passat sonrasında o arabanın da üretimi duruyor!

D sınıfının sevilen model Opel Insignia, yapılan açıklamaya göre 2022 sonu itibariyle bir daha üretilmeyecek. İşte detaylar.

Passat sonrasında o arabanın da üretimi duruyor!

D sınıfı sedan otomobillere olan talep son dönemlerde hayli azaldı. Bunun bir sonucu olarak Alman otomobil üreticisi Volkswagen, efsane modeli Passat’ın üretimini durduracağını açıklamıştı. Aslında bu kararı sadece D sınıfı sedan modellere olan talebin azalmasıyla açıklamak da doğru olmaz. Zira otomobil sektöründe yaşanan elektrikli araç devrimi, şirketleri bu alana yatırım yapmaya zorluyor.

Passat sonrası o arabanın da üretimi duruyor!

Şimdi ise Opel, Volkswagen ile benzer bir politika izlemeye karar vermiş gibi duruyor. Zira marka, D sınıfı sedan segmentinde yarışan Opel Insignia modelinin üretimini durdurma kararı aldı. Buna göre Opel Insignia için son banttan inecek olan araç, 2022’nin sonunda olacak. Bu da yeni yılda Insignia’ya veda edeceğimiz anlamına geliyor. Opel tarafından yapılan açıklamada ise  “CO2 emisyon düzenlemeleri ve Rüsselsheim’daki üç yeni çok enerjili modelin hızla yaygınlaşmasına odaklanmanın bir sonucu olarak, Insignia üretimi bu yıl aşamalı olarak kaldırılacak.” ifadelerine yer verildi.

Volkswagen Passat ile beraber Opel Insignia modelinin de sektörden ayrılması sonrasında pazarda iki adet D sınıfı otomobil kalacak. Bunlar bilindiği üzere Peugeot 508 ve Skoda Superb modelleri. Yani sıfır D sınıfı otomobil satın almak isteyenlerin alternatifi yıl sonu itibariyle pek bulunmayacak. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.