Peugeot 408 Türkiye’de! İşte fiyatı!

Peugeot’nun merakla beklenen yeni otomobili 408, Türkiye pazarında yerini alıyor. İşte aracın versiyon seçenekleri ve fiyatları.

Peugeot 408 Türkiye’de! İşte fiyatı!

Ülkemizde uzun süredir meraklı bir şekilde beklediğimiz Peugeot 408, sonunda Türkiye yollarına çıkıyor. Bir Coupe SUV görünümünde olan araç, Peugeot tarafından başlatılan tasarım devriminin son halkasını oluşturuyor. Ailenin diğer üyeleriyle benzer şekilde konumlandırılan arka stopları ve hırçın ön far gruplarıyla oldukça sıra dışı bir tasarım çizgisi yakalayan 408, pazarda taşları yerinden oynatacak gibi duruyor.

Peugeot 408 Türkiye’de! İşte fiyatı!

Gelelim asıl merak edilen konuya yani aracın Türkiye fiyatına. Resmi kaynaklardan açıklanan detaylara göre Peugeot 408, ülkemizde iki farklı donanım paketiyle beraber satılacak. Allure ve GT olarak isimlendirilen bu her iki donanım seçeneğinde de 130 beygir güç üretebilen 1.2 litrelik benzinli motor yer alacak. Bu motora 8 ileri tam otomatik şanzımanın eşlik edeceğini de ifade etmekte fayda var.

Modelin Allure paketinin fiyatı, açıklanana göre 1.110.000 TL olacak. GT paketini satın almak isteyen tüketiciler ise 1.283.000 TL ödemek durumunda kalacak. 6 farklı renk seçeneği ile satışa çıkacak olan Peugeot 408, Parlak Krom Ön Izgara, Karartılmış Arka Camlar, LED Teknolojili farlar, Parlak Siyah Arka Tampon Eklentisi ve Egzoz Çıkışlar, 19 inçlik JASPE alüminyum alaşım jantlar gibi özellikleri standart olarak sunacak.