Otomobil

Peugeot da logosunu değiştirdi! İşte yeni logo!

Fransa merkezli otomobil üreticisi Peugeot da logo değiştirenler kervanına eklendi. İşte yeni logo!


Otomotiv pazarının en önemli aktörlerinden birisi olan Peugeot, bildiğiniz gibi son yıllarda atağa kalkan bir üretici. 3008 ile tasarımsal anlamda bir devrim yapan şirket, daha sonrasında bu devrimi sırasıyla 5008, 2008, 508 ve son olarak B sınıfı hatchback aracı olan 208'e getirmişti. Bu tasarım devriminin karşılığını fazlasıyla alan şirketin öyle gözüküyor ki durmaya hiç mi hiç niyeti yok. Zira marka, logosunu değiştirerek yenilendi. 

Peugeot da logosunu değiştirdi! İşte yeni logo!

Yeni marka kimliğinin önümüzdeki aydan itibaren dünya çapında tanıtılacağı ifade edilirken, logonun Peugeot Design Lab tarafından yapıldığı açıklandı. Ayrıca yine aynı açıklamalarda, yeni logoyu taşıyacak ilk otomobilin ismine de yer verildi. Buna göre yeni Peugeot logosu ilk kez makyajlanmış Yeni Peugeot 308'lerde kullanılacak. C Sınıfı hatchback modelinin çıkış tarihi 18 Mart olarak dillendiriliyor. Dolayısıyla yeni logoyu çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yollarda göreceğiz.

Markanın yeni logosu, eskisine oranla çok daha karizmatik gözüküyor. BMW, Toyota, Nissan gibi pek çok otomotiv devinin değişikliğe gittiği şu dönemde, Fransa merkezli üreticinin de bir değişime ihtiyacı vardı ve bunu gerçekleştirdiler. Peki markanın yeni amblemini sizler beğendiniz mi? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Bize soracak olursanız, oldukça karizmatik.

Yorumlar
Corona
Olmamış eski İngiliz araba amblemleri gibi olmuş. Çerçeveli daha kötü olmuş. Koyu çerçeve içinde silik kalmış amblem. Anlaşılmıyor ne olduğu.
Cevapla
Adem baba
Eskisi daha güzeldi, sticker gibi duruyor
Cevapla
Yunus emre
Umarım arabada sadece aslanı kullanır çerçeveyle koyarsa güzel gözükmez
Cevapla
Munzur cevaplar
Eskisi pembe panter gibiydi. Yenisi bişeye benzemiş.
Cevapla
Ali Can
Eskisi, baktıkça güldürüyordu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.