Polestar harika 3 yeni model ile geliyor!

Önümüzdeki üç yıl içinde, Polestar üç elektrikli araç piyasaya sürecek. Premium SUV 3, uygun fiyatlı SUV 4 ve Sedan 5! İşte detaylar!

Polestar harika 3 yeni model ile geliyor!

Polestar şirketi, 20 milyar doları bulan tahmini değeri ile şirketini halka arz istediğini açıkladı ve model çizgisini güncelleme planlarından bahsetti. Marka doğrusal taktiklere bağlı olarak Polestar Sedan 1 ve Polestar 2 modellerini pazara sürmüştür. Şimdi Polestar 3 (2022), Polestar 4 (2023) ve Sedan Polestar 5 (2024) için hedeflerini açıkladı.

Hatırlanacağı üzere, ilk iki model piyasaya sürülmüştü ve Polestar 3 crossover için bir üretim programı açıklanmıştı. Volvo S60 sedanın şu anda monte edildiği Ridgeville, Güney Carolina'daki Volvo Cars fabrikasında gelecek yıl monte edilmeden başlayacak ve önümüzdeki yıldan itibaren Volvo XC90 crossover'ın üçüncü neslinin üretimine başlanacak.

İşte Polestar Yeni Versiyonlar!

Polestar harika 3 yeni model ile geliyor! - Resim : 1

Polestar 3, Volvo XC90 modelinden daha dinamik bir muadil olacak ve aynı SPA2 platformunu kullanacak, bu yüzden bunları aynı fabrikada inşa etmek oldukça mantıklı görünüyor. Porsche Cayenne ve benzeri dinamik premium modellere rakip olarak konumlandırılacak ve 87.000 dolar gibi bir fiyat belirleneceği konuşuluyor.

Polestar harika 3 yeni model ile geliyor! - Resim : 2

Buna karşılık, Polestar 4 daha kompakt ve uygun fiyatlı bir elektrikli model olacak. Silueti daha "coupe benzeri" olacak ve fiyat etiketi daha uygun olacak. Polestar 4 modelinin belirlenen fiyatı ise 55.000 dolar olacak. Bu da potansiyel alıcıların kitlesini önemli ölçüde genişletecek. Esasen, Polestar 4 mevcut Polestar 2'nin çapraz bir versiyonu olacak.

Polestar harika 3 yeni model ile geliyor! - Resim : 3

Polestar Precept elektrikli sedan konseptinin üretim versiyonu Polestar 5 olarak adlandırılacak. 2024'te yapılması planlanan seri üretimin başlaması için tasarımının biraz değişmesi muhtemel.

Her üç yeni ürün de şu anda Polestar 2 modelinde kullanılan tescilli bir platformu alacak. Toplam 300 kW güce sahip bir çift elektrik motoru ve bir WLTP döngüsünde 500 km seyir menzili sağlayan 78 kWh pile sahip olacak.