Otomobil

Porsche, sınırlarını aştı ve yolcu taşıyan Drone üretme kararı aldı!

Porsche, kendisinden hiç beklenmeyecek bir hamle yapmak üzere: Yolcu taşıyan Drone'lar!

Porsche'nin yeni projesi son derece şaşırtıcı!

15 yıl öncesine geri dönme şansımız olsa, Porsche'in de asla ama asla bir S.U.V sınıfı bir araç, dizel motor veya dört kapılı bir otomobil üreteceğine ihtimal vermezdik. Ne var ki otomotiv sektöründe yaşanan ciddi değişimler Porsche'in de çağa tam anlamıyla uyum sağlamasına neden oldu.

Porsche'in yeni sürprizi ise bunlardan bile daha şaşırtıcı. Alman otomotiv devi, yolcu taşıyabilen Drone'lar hakkında araştırma yaptıklarını resmen açıkladı. Kullanıcılar, söz konusu uçan taşıtlarda belli düzeyde hakimiyet sahibi olabilecekler ancak Drone'ların otonom yapısı nedeniyle Pilot ehliyetine ihtiyaç duymayacaklar.

Porsche, sınırlarını aştı ve yolcu taşıyan Drone üretme kararı aldı! - Resim : 1

Şirketin üst düzey yöneticilerinden Detlev von Platen, uçan araçlar hakkında kapsamlı bir açıklamada bulunmasa da,  yolcu taşıyan Drone modellerinin Zuffenhausen'den, Stuttgart Havalimanı'na yalnızca 3.5 dakikada ulaşabileceğini belirtti. 

Mercedes ve Volvo'nun bu tür araçlar üzerinde çalıştığı biliniyor. Porsche'un da katılımıyla piyasa epey kızışacak. Bununla birlikte bahsi geçen Drone'ların ne zaman hayat bulacağı bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.