Otomobil

Porsche Türkiye'den bir ilk! Şimdi Tesla düşünsün!

Dünyanın ünlü otomobil markası Porsche Türkiye'ye olan yatırımlarına devam ediyor. Porsche ülkemizde otomobil şarj ağını kuran ilk firma oldu.

Porsche Türkiye'den bir ilk! Şimdi Tesla düşünsün!

Elektrikli otomobillerin yükselişi ülkemize de sıçradı. Ülkemizde son dönemde elektrikli otomobil satışlarının artması dünyaca ünlü otomotiv devi Porsche'un da dikkatini çekti. Porsche Türkiye'de otomobil şarj ağını kuran ilk firma olarak bugün resmen tarihe geçti diyebiliriz.

Lüks otomobil segmentinde yer almasından dolayı ülkemizde diğer firmalara göre daha az tercih edilen Porsche, Türkiye'ye olan yatırımlarına devam edeceğinin de sinyallerini verdi. Rakip firmalardan önce davranarak bir ilke imza atan firma, 2021'in sonuna kadar Türkiye’de 190 adet şarj istasyonu kuracaklarını da belirtti.

Porsche ayrıca ülkemizde batarya onarım merkezi üzerinde de çalışmalarına hız kazandıracak. Konuyla ilgili olarak; "2020 yılında, müşterilerimiz ve tüm elektrikli araç kullanıcıları için 3 adet 350KW'lik Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonu da dahil olmak üzere 7,8 milyon TL tutarında yatırım sonucunda ülke çapında 100 adet şarj istasyonunun kurulumunu tamamladık. Porsche Satış Sonrası Hizmetler ekibinin tüm çalışmaları sayesinde Porsche, Türkiye'de bir şarj ağına sahip olan ilk otomobil markası ve en büyük 4'üncü şarj operatörü oldu.” açıklamasında bulunuldu.

Porsche Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi'nin başarılı çalışmaları ve hamleleri sonucunda rakiplerinden önce davranan Porsche, rakiplerine adet göz dağı veriyor diyebiliriz. Bakalım Porsche'un bu hamlesine önümüzdeki günlerde rakip firmalardan da karşılık gelecek mi?

Peki, siz elektrikli otomobiller hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yüksek fiyatlarına rağmen bu araçlar ülkemizde başarılı olabilir mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.