Otomobil

Porsche'den Google'a red cevabı!

Porsche, Google'ın aşırı veri erişimi talepleri olduğunu söyleyerek yeni 911 modelinde Android Auto kullanmayı reddetti.

Porsche'den Google'a red cevabı!

Alman otomobil devi Porsche2017'de piyasaya süreceği yeni 911 modelinde Google'in eğlence ve bilgi sistemi Android Auto'yu kullanmayacaklarını açıkladı. Söz konusu kararın ardında yatan sebep ise sistemin aşırı sayıda erişim talep etmesi.

Alman şirkete göre Google politikaları çok karmaşık ve Android Auto sisteminin anlaşmanın bir parçası olarak Google sunucularına bazı verileri göndermek için "Araç hızı, gaz kelebeği konumu, soğutma suyu sıcaklığı, yağ, motor devri vb tüm araç bilgilerine erişmek istiyor. Bizimde bu bilgilerin paylaşımını yapmamız mümkün değil şeklinde açıklamada bulunuldu.

1444154683_img20151006205857.jpg

Hiç şüphesiz Google, bu duruma çok üzülecek çünkü en popüler spor otomobillerden birini elinden kaçırıyor. Öte yandan Porsche herne kadar red cevabı versede Android Auto'nun yayılmasının iyiden iyiye devam ettiğini belirtmek gerekir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.