Otomobil

Yerli otomobilin fabrikası için takvim netleşiyor

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru tanıtılan yerli otomobilin üretileceği fabrika ne zaman kurulacak? İşte bu sorunun yanıtı.

Yerli otomobilin fabrikası için takvim netleşiyor

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru görkemli bir törenle tanıtılan yerli otomobil, 7’den 70’e her yaştan vatandaşımızın ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Yerli otomobil ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de seri üretim için fabrikanın ne zaman kurulacağıydı. Sonunda TOGG bu konu ile ilgili somut bir adım attı.

Yerli otomobilin fabrikası için takvim netleşiyor

Hali hazırda otomobilin lansmanında fabrikanın Bursa’da kurulacağına dair bazı bilgiler verilmişti. Geçtiğimiz gün yerli otomobilin fabrikası ile ilgili önemli bir adım atıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Bursa Milletvekillerini ve Bursa İli Oda Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarını Ankara'da ağırladı.

Görüşülen temel başlık yerli otomobilin fabrikasının kurulum süreciydi. Nitekim bu toplantı sonucunda 12 Mart’ta yerli otomobilin fabrikasının kurulacağı Bursa Gemlik’te bir tanıtım etkinliğinin düzenlenmesi kararı çıktı.

Görünen o ki önümüzdeki ay yerli otomobilin üretim aşaması için son derece kritik adımlar atılacak.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. TOGG’un lansmanda tanıttığı iki modelden ilk olarak SUV kasaya sahip olan araç satışa sunulacak. Şimdilik satış tarihi ve fiyat bilgisi hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar
MELİH KADIOĞLU
Elektrikli oto üretilebilir ama satılamaz.Çok rekabet olacak.Baş edemeyiz.Pil ve batarya üretelim.Dünyada Oto çok ama batarya Yok!Dar boğaz orada.Muazzam bir ihraç kaynağı olur.Panasonic,LG veya Samsung’u çağırın.Gelsinler yapsınlar.En akıllı yatırım budur.Yerli otoyu üretseniz bile,400 bin ₺ kaç kişi verir?Verebilecek olan da gider,yabancı alır.
Cevapla
Hüseyin acar
Aynen doğru söylüyorsun katılıyorum sana
Kara
Iyi hoşta tahminler 18 den aşağı degilmis batarya fiyatı ustunu dusun altinı dusunme ve 8 yıl sonra ömrü bitiyormuş
Misafir
Hocam pil icinde çalışma başlatıldı kullanılan bor atiklarinda lityum polimer olduğu belirlenmiş bunun üzerine pil çalışması başlatıldı
Hacı
Yerli otomobil yapılıp insanlar tarafından kullanılmaya başlanilmadan inanmıyorum bu projeye
Cevapla
💠Gakko💠
Yerli ve milli olan her şeyi desteklim ve desreklememiz de gereki ben buna inanim
Cevapla
Cınar
Vatanseverlikle pek alakan yok vatan hayini desek yeridir sana
Vatansever
Sanada senin yerli oto'na da...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.