Otomobil

Renault Megane hakkında şok karar! Artık başka firma üretecek!

Ülkemizde ve dünyada oldukça talep gören modellerden birisi olan Megane, artık başka bir şirket tarafından üretilecek.

Renault Megane hakkında şok karar! Artık başka firma üretecek!

Türkiye’de uzun zamandır otomobil üretimi yapan Karsan, Renault ile önemli bir ortaklığa gitti. Buna göre Fransa merkezli üreticinin sevilen modeli Megane, bundan sonraki süreçte Karsan tarafından üretilecek. Karsan tarafından yapılan duyuruya göre otomobilin tek üreticisi kendileri olacak ve Oyak Renault işin sadece kalite kontrol kısmında yer alacak. Ayrıca Oyak Renault, Karsan’a parça tedariği de sağlayacak.

Renault Megane hakkında şok karar! Artık başka firma üretecek!

Yapılan anlaşmaya göre Karsan önümüzdeki 1.5 sene boyunca yatırım çalışması yapacak. 5 senelik olan sözleşmenin kalan yıllarında ise üretim sadece Karsan’a emanet edilecek. 210 milyon yatırım yapılması planlanan anlaşmanın detaylarına indiğimizde ise yıllık üretim miktarının ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Buna göre şirket, yıllık 55 bin Renault Megane üretimi gerçekleştirmiş olacak. Fransız otomotiv devi ise bu süre boyunca yeni nesil araçlarına yatırım yapmaya devam edecek.

Karsan CEO’su Okan Baş ise bu iş birliği nedeniyle mutlu olduklarını dile getirdi. Anlaşmanın her iki tarafın yanı sıra Türkiye için de önemli olduğunun altını çizen Baş, Renault ile olan iş birliklerinin devam edeceğine inandıklarını kaydetti. Renault CEO’su Dr. Antoine Aoun ise bu iş birliğinin ülke ekonomisine can vereceğini ifade etti.

Yorumlar
Cihat
Fiyatlar makul seviyeye düsmez aksine daha da cıkar. Bu ülkede fiyatı cıkan bişey inmez alısmısız semere. Devam
Cevapla
Bülent ada
Umarım fiyatlar makul seviyelere düşer.. Yoksa bir anlamı yok Türk halkı için
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.