Otomobil

Renault'tan Türkiye'ye özel hamle!

Fransız şirket Renault Türkiye'ye özel hamlesini duyurdu. Bu kapsamda şirket Türkiye'de faaliyet gösterecek yeni bir şirket açıyor. Detaylar ise haberimizde.

Renault'tan Türkiye'ye özel hamle!

Renault, Türkiye'ye özel bir planla geliyor. Bu plan kapsamında, Türkiye’de faaliyet gösterecek Renault Group Otomotiv A.Ş (RGO) isimli yeni bir şirket kuruldu. Şirketin amacı Türkiye’deki varlığını ve yatırımlarını güçlendirmek.

Şirketin CEO’luk görevine de 1 Aralık 2021 tarihi itibarıyla Hakan Doğu atanacak. Böylece Fransız otomotiv üreticisi Renault, Türkiye’de faaliyet gösterecek Renault Group Otomotiv A.Ş’nin (RGO) şriketini resmi olarak duyurdu.

Yapılan açıklamalara göre Fransız şirketin planı Türkiye'deki varlıklarını ve yatırımlarını güçlendirme. Yeni Atılım projesiyle de bunun mümkün olacağı düşünülüyor. 'Renaulution' planının ana hedefi "iş modellerini, teknoloji, enerji ve mobilite başlıkları üzerine kurgulayarak, Renault Group’u yeni mobilite ekosisteminin güçlü bir oyuncusu haline getirmek" olarak ifade edildi.

Renault Group’un  Türkiye'ye özel “Yeni Atılım” stratejisi bunları kapsayacak:

renault

- Kapsamlı bir yatırım planıyla Türkiye’de üretim ve sanayideki varlığını güçlendirmek,
- Türkiye’deki elektrikli araçlar ekosisteminin gelişimine etkin bir şekilde katkıda bulunmak,
- Kurulan RGO A.Ş iştiraki sayesinde Oyak Grubu başta olmak üzere diğer iş ortakları ve tüm yerel paydaşlarla geliştirilecek yeni projeler ile birlikte daha da güçlü bir sinerji yaratmak.

Renault 2000 yılından bu yana yatırımlara oldukça fazla para harcadı. Siz bu yeni proje hakkında ne düşünüyorsunuz? Fransız şirket Renault'un Türkiye'ye yatırım yapması hakkında düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar
Neçmettin şen
Mükemmel araçlar yatırım iyi buluyorum ama şu fiyatları biraz aşağı çekseniz biz de memnun oluruz mükemmel
Cevapla
Mehmet Afacan
Yerli ve milli elektrikli arabamız TOGG un seei üretimine az bir zaman kala yapılan bu hamle TOGG un önünü kesip değerini azaltmaya yönelik art niyetli bir hamlede Uzun yıllardır beş para etmez tenekeleri Türk halkına faiş fiyatlarla kakaladılar bunun bitmesini istemiyorlar
Cevapla
Tekin
Hahahaha iyi espri
Ozkan
Saçma sapan konuşmayın kardeşim ya o yerli arabanın altındaki batarya seti 200 bin liradan fazla. İşiniz gücünüz Komplo Teorisi Bırakın artık bu işleri
Ali ATİK
1989 yılından bugüne kadar Reno kullandım kullanmayada devam edeceğim orta segmentlerdede insan sağlığına ve gerçekten güvenilir bir yöneticiye ihtiyaç var.
Cevapla
İsa
Fransızı almayalım yüzde elli ucuz verse bile gitsin yunan,a satsın,ben şahsen fransız hiç bir mal almıyorum ?
Cevapla
Tekin
Oyak renault..o fabrikada binlerce vatandaşımız çalışıp evine ekmek götürüyor. Hala burun kıvr...yazık valla böyle dar yorumlar
M. K. G.
Ucuz elektrikli otomobil Ve Ucuz elektrikli hafif ticari
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.