Otomobil

Sanal Gözlük ile Sanal Dünyada yarışmaya var mısınız?

Castrol EDGE ve TeknoSA'dan Sanal Dünyada Gerçek Heyecan!

Sanal Gözlük ile Sanal Dünyada yarışmaya var mısınız?

Dünyanın lider ve öncü madeni yağ üreticilerinden Castrol ve Türkiye'nin lider teknoloji perakende şirketi TeknoSA, teknoloji ve performansı sevenler için Türkiye'nin farklı illerinde sanal sürüş deneyimi yaşatacak. Castrol’un Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiş, şimdiye kadar üretilen en güçlü motor yağı olan Castrol EDGE ürününün özelliklerini kişilerin günlük yaşamıyla birleştiren dünyanın ilk sanal sürüş deneyimi, Türkiye’de TeknoSA mağazalarında tüketicilerle buluşacak. Yaklaşık 2 dakika boyunca gerçeklik ile sanal dünya arasındaki sınırlarını kaldıran sürüşlerde, katılımcılar Castrol EDGE’in güçlendirdiği bir Ford Mustang ile benzersiz bir Virtual Drift (Sanal Drift) co-drive heyecanını tadacaklar. 

Castrol EDGE’in tasarladığı “Sanal Sürüş Deneyimi”, Temmuz ayının ikinci yarısında başlayıp 27 Eylül’e kadar Türkiye çapında 10 ilde 11 TeknoSA mağazasında gerçekleşecek. Katılımcılar, hem dünya ile aynı zamanda farklı bir deneyimi test edecek hem de arasından seçilecek bir kişi Ekim ayında Atina’da efsane pilot Ken Block ile sürüş deneyimi yaşayacak. Ayrıca, her mağazada deneyimleyen bir kişi, toplamda 11 kişi, Iphone 6 kazanma şansını da yakalayacak. 

Castrol EDGE’ tarafından üç boyutlu bilgisayar oyunu teknolojisiyle gerçek sürüşü birleştiren özel prodüksiyonda  Ford Mustang aracı kullanan Formula Drift pilotu Matt Powers, üç boyutlu sanal dünyanın hızla değişen ortamına tam olarak uyum sağlarken, gerçek dünyayı görmeden otomobil kullanmanın benzersiz olduğunu ifade etti. Düşen kayalar, çatlayarak yarılan pist, tüneller ve dik uçurumlar gibi pek çok heyecan verici ayrıntının yer aldığı sanal dünyadaki deneyimi diğer üç boyutlu etkinliklerden farklı kılan ise, sürücünün sabit bir konum yerine gerçek bir aracı kullanması. Aracın adeta bir oyun konsoluna dönüştüğü özel 360 deneyimi sunan video ve sanal sürüş deneyimini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Etkinlik Takvimi ve Yerleri:

17-19 Temmuz -  İstanbul – Cevahir AVM TeknoSA  mağazası

24-26 Temmuz – İstanbul - Maltepe Park CarrefourSA TeknoSA mağazası

31 Temmuz-2 Ağustos – Bursa - Kent Meydan TeknoSA mağazası

7-9 Ağustos – İzmir – Forum Bornova TeknoSA mağazası

14-16 Ağustos – Denizli – Forum Çamlık TeknoSA mağazası

21-23 Ağustos – Antalya – Mark Antalya TeknoSA mağazası

28-30 Ağustos – Konya – Kulesite TeknoSA mağazası

4-6 Eylül – Kayseri – Kayseri Park TeknoSA mağazası

11-13 Eylül – Adana – Adana M1 TeknoSA mağazası

18-20 Eylül – Ankara – Cepa TeknoSA mağazası

25-27 Eylül – Samsun – Samsun Bulvar TeknoSA mağazası

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.