Otomobil

Sıfır otomobillere zam geldi! Fiyatlar arşa çıktı! Şaka değil!

Türkiye'de sıfır otomobillere kur güncellemesi yapıldı. Sıfır otomobillerin fiyatlarındaki yükseliş herkesin dikkatini çekti. İşte yeni fiyatlar.

Sıfır otomobillere zam geldi! Fiyatlar arşa çıktı! Şaka değil!

Ülkemizde koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu zamana çoğu ürünün fiyatında artış yaşanmıştı. Ancak bu artıştan en büyük payı otomobil sektörü almıştı. Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatları erişilemeyecek seviyelere çıkmıştı. Bugün ise bir zam haberi daha gündeme bombasını vurdu.

Sosyal medyada yer alan iddialara göre sıfır otomobil fiyatlarına yine bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile otomobil fiyatları 20.000 TL ila 50.000 TL arasında arttı. 180.000 TL'ye satılan otomobil bugün itibariyle 203.000 TL'den alıcılarını bekliyor.

Sıfır otomobil fiyatlarının artması ikinci el pazarını da etkileyecek. Peki, bu zammın kur ile ilgilisi var mı? Hemen geçmişi hatırlayalım. Kasım 2020'de Dolar 8 TL seviyesindeydi. O zamanlar sıfır araç fiyatları 350.000 TL seviyesinde geziyordu. 1 Mart'ta dolar kuru 7.30 seviyelerine kadar gerilemiş ve otomobil fiyatları buna rağmen artarak 410.000 TL seviyesine çıkmıştı.

Sıfır otomobillere zam geldi! Fiyatlar arşa çıktı! Şaka değil! - Resim : 1

1 Nisan itibariyle dolardaki yükseliş yine başladı ve 8.20 seviyesine çıktı. Şu an aynı sıfır otomobil 450.000 TL seviyesinde geziniyor. Anlayacağınız bu bir kur güncellemesi değil. 1 bile olmadan aynı araca 100.000 TL zam gelmesi gerçekten düşündürücü.

Şu sıralar bazı otomobil firmaları Türkiye sayfalarından fiyat listesini kaldırdı. Fiyatlar güncelleniyor ibaresi dikkat çekiyor. Muhtemelen bugün içerisinde yeni fiyatlar yansıtılacaktır. Biz de sizlerle bu fiyatlardaki değişimleri paylaşıyor olacağız.

Peki siz bu zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sıfır otomobil almak artık hayal mi? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
kartal
bu yağma ve talan hükümeti olduğu sürece değil araba almak insanca yaşamak bile hayal ,,bu eşşeklik kulluk ve cami esarati devamettiği sürece bu kan emiciler daha çooook bu halkın ve vatanın kanını yahudi ve ingilizlere emdirecek
Cevapla
Yage
Yapacağınız işin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.