Otomobil

Siz daha ekonomik kriz var deyin: Rolls-Royce Türkiye’de satış rekoru kırdı

Dünyanın en lüks otomobil üreticilerinden birisi olan Rolls-Royce, 2022 yılında satış sayısını arttırmayı başardı.

Siz daha ekonomik kriz var deyin: Rolls-Royce Türkiye’de satış rekoru kırdı

Tüm dünyada ve elbette ki ülkemizde ciddi bir ekonomik kriz var. Pandemi, savan derken ortaya çıkan ekonomik sıkıntılar, insanların alım gücünü ciddi manada azalttı. Ancak dünyanın en lüks otomobillerini üreten Roll-Royce, 2022 yılında satışlarının azalmadığını, aksine satış performansı anlamında oldukça iyi bir sezon geçirdiklerini duyurdu. Tabii bu, ekonomik sıkıntılar içerisinde geçirdiğimiz bir seneye göre oldukça iddialı açıklamalardı.

Siz daha ekonomik kriz var deyin: Rolls-Royce Türkiye’de satış rekoru kırdı

Açıklama Rolls-Royce Motor Cars İstanbul Genel Müdürü Hilal Aysal’dan geldi. 2022 yılı sonuçlarının kendilerini çok gururlandırdığını söyleyen Aysal, “Rolls-Royce müşterilerinin beklentileri son derece yüksek. Kendi ülkemde rekor satış seviyesine ulaşarak büyüme ivmemizi koruduk ve hedeflerimiz doğrultusunda başarıyla devam etmeyi arzu ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan İngiliz üreticinin ülkemizde kaç adet otomobil sattığı da belli oldu. Buna göre Rolls-Royce, Türkiye’de 100’den fazla lüks otomobil satmayı başardı ve bu alanda kendi rekorunu kırdı. Markanın en düşük fiyatlı aracı 320 bin dolardan satılırken, bunun çeşitli özelleştirmelerle beraber 500 bin dolara kadar çıktığı da biliniyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Mehmet ipeksac
Ayrıntılı yok içmeye roys roys la gideriz sicmaya
Cevapla
Ertan
Böyle bir açıklama yapanlar. O aracları alan kişi lerin mal varlığı na baksın
Cevapla
İlhan
Krizler bir kesimi milyoner eder bir kesimi ekmeğe muhtaç eder.Bu araçları alabilenlerde ülke nüfusunun yüzde biri
Cevapla
SLM
Zengin için normal birşey sanki sıradan vatandaş alıyormuş gibi nasılsın bir haber satılan aracın miktarı ne kadar komedi gibisiniz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.