Otomobil

Dacia BMW ile fena alay etti!

Uygun maliyetlerle otomobil üretip satan Dacia, premium otomobiller üreten Alman şirket BMW ile fena dalga geçti. İşte detaylar.

Dacia BMW ile fena alay etti!

Otomobil dünyası, ücretli abonelik sistemlerini tartışıyor. Mercedes ile birlikte hayatımıza giren bu sistem, son olarak BMW tarafından da uygulamaya kondu. Söz konusu şirket, koltuk ısıtma özelliğini aylık abonelik sistemiyle aktif hale getireceğini duyurunca olanlar oldu. Kullanıcılar, artık bu özelliği aktif etmek istiyorsa, BMW’ye aylık 18 dolar ödemek zorunda kalacak.

Dacia BMW ile fena alay etti!

BMW’nin bu hamlesi pek çok kişi tarafından tepki görürken, aslında otomobil dünyasında pek de rakibi olmayan bir marka söz konusu şirketle fena dalga geçti. Bahsettiğimiz marka Dacia’dan başkası değil. Uygun maliyetlerle otomobil üreterek satan Dacia, bu konuda farkındalık yaratmak için kullanıcılarına sıcak su torbası hediye etme kararı verdi.

Tüketicileri bu tarz para tuzaklarından kurtaracaklarını dile getiren şirketin Birleşik Krallık Marka Müdürü Luke Broad ise yeni uygulamaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Broad, “Isıtmalı Koltuk Kurtarıcıları işin eğlencesi ancak özelliklere abonelik tabanlı erişim konusunda da endüstrinin gittiği yönü vurgulamaktadır. Bir kişiden fabrikada takılan ekipmanı etkinleştirmek için fazladan ödeme yapmasını istemek kesinlikle Dacia değildir!” ifadelerini kullandı. Dacia su torbalarının yalnızca Birleşik Krallık’ta yer alan dört bayisinden elde edilebileceğinin altını çizmiş olalım.

Yorumlar
Averaj türk insanı
buraya yorum yapanların nerdeyse hepsi koyunmuş la üzdü. bizim memleket koltuk ısıtma için abonelik almaya razı demekki 💀💀
Cevapla
Adil
Dacia firmasını ezikleyen akıl yoksunu insamcıklar adamlar bmwnim sömürüsüne karşı geliyor siz sömürgeciyi savunuyorsunuz
Cevapla
Kaslı Bey
Yapacağın haberi...
Cevapla
Bu ne la
Bmw nin cevap vermesine gerek yok dacia=çöp
Cevapla
Yusuf
Lan Dacia sen kimsin aq denginle oyna hahaha
Cevapla
Cenk
Bizim halkın genelinde var kendine kötü davranani daha vok sevmek koyunluk genimize kodlanmış
Ayn
Ayn
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.