Otomobil

Siz de 70.000 TL’ye sıfır bir Volkswagen Gol satın alabilirsiniz!

Evet başlığı yanlış okumadınız. 70.000 TL’ye sıfır bir Volkswagen Gol satın almak mümkün. Tabi ufak bir şartla.


Ülkemizde de geniş bir kitleye hitap eden Volkswagen, gelir düzeyi son derece düşük olan Güney Amerika’da oldukça uygun fiyatlı bir model olan Gol’ü satışa sundu. Evet yanlış yazmadık. Golf değil Gol.

Bu aracın fiyatı yaklaşık olarak 6990 dolar. Yani günümüz kuruyla hesapladığımızda 50.000 TL civarında bir rakama denk düşüyor. Şili’deki vergileri fiyattan düştüğümüzde aracın normal satış fiyatının 5873 dolar olduğunu görüyoruz. Yani bu otomobil ülkemizde satışa sunulsaydı, vergiler dahil edilmeden yaklaşık olarak 40.000 TL gibi bir fiyata satılacaktı.

Siz de 70.000 TL’ye sıfır bir Volkswagen Gol satın alabilirsiniz!

Şimdi bu 40.000TL’nin üzerine yüzde 50 ÖTV ve yüzde 18 KDV’yi ekliyoruz. Ortaya yaklaşık olarak 70.000 TL’lik bir etiket çıkıyor. Yani Volkswagen Gol ülkemizde satışa çıkarsa 70.000 TL gibi günümüz için muazzam sayılacak bir etikete sahip olacak.

Peki bu fiyata satılacak bir Volkswagen kullanıcılarına neler sunacak? Elbette bu otomobilde son teknoloji Volkswagen motorları kullanılmıyor. Volkswagen Gol modelinde 102 beygirlik 1.6 atmosferik motor yer alıyor. Bu motor 5 ileri manuel şanzuman ile desteklenmiş.

Volkswagen Gol Trendline, Comfortline ve Highline seçenekleriyle satışa sunuldu. Trendline yani giriş ve en ucuz modelde ön iki cam otomatik olarak geliyor. Ayrıca merkezi kilit ve manuel klima da var.

Tamam belki çok dolu değil. Lakin 70.000 TL’ye satışa sunulsa muhtemelen Türkiye’de peynir ekmek gibi satılır. Zira hali hazırda boş Egea modeli için bile 100.000 TL’ye yakın paralar isteniyor.

Peki sizlerin bu konudaki fikri nedir? Sizce Volkswagen Gol Türkiye’ye gelmeli mi?

Otomobilin tasarımına dair tüm fotoğraflara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Turgay demiray
Arkadaş 70 tl olan bir araç türkiyeye gelse durumu zayıf insanlar için uygun bir araç isterim ki bu araçlar türkiyede satılsın çokta iyi olur
Cevapla
cem
suvlar her zaman tercihimdir üstelik geniş bir aileye sahip olduğumdan peugeot suvları gibi geniş ve büyük araçları daha çok seviyorum
Cevapla
bahri
tasarımını peugeot 208e benzettim açıkçası peugeot rahatlığını tercih ederim :d
Cevapla
fatih
bence peugeot tasarımları daha güçlü daha dinamik hatta daha spor iç tasarımları da öyle üstlik çoğu sürücü odaklı otomobiller bana peugeot araçları daha avantajlı geliyor
Cevapla
cano
fransza girme kardesım nacizane tavsiyemdir 0 aldım pegout bana yemin ettirdi şimdi alman kullanıyorum almandan şaşma derim tabi para senin ceb senin
alibaba
gelmez usta bu devlet sokmaz tr yeye
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.